وبلاگ

شیرینی کره ای خوشمزه و مخصوص برای عید نوروز

فرگازی استیل طلایی فول امکانات کد408

شیرینی کره ای خوشمزه و مخصوص برای عید نوروز

تنورگازی های ۹۰کالا برای پخت انواع نان محلی مانند نان روغنی ، شیرینی یا فتیر ، نان محلی ، شیرمال ، نان بربری و انواع کیک و شیرینی جات قابل استفاده است.

شیرینی کره ای خوشمزه و مخصوص

شیرینی کره ای خوشمزه و مخصوص برای عید نوروز

شیرینی کره ای خوشمزه و مخصوص برای عید نوروز

  • مواد لازم برای شیرینی:

کره ۱۵۰ گرم ، زرده تخم مرغ ۳عدد ، آرد ۳پیمانه ، پودرقند ۱پیمانه سرخالی ، گلاب ۲قاشق غذاخوری ، زرده برای رومال ۱عدد ، پودرگل محمدی به میزان لازم ، پودرپسته به میزان لازم.

  • دستور پخت شیرینی کره ای:

ابتدا کره را روی بخار کتری ذوب کرده می گذاریم سرد شودو رویه آن ببندد. کره را درون کاسه ریخته پودرقند را اضافه کرده و هم میزنیم تا کرمی و پفکی شود. سپس زرده ها را یکی یکی اضافه کرده و خوب هم میزنیم. در ادامه وانیل را اضافه کرده و با پودرگل محمدی و گلاب را مخلوط کرده و هم میزنیم. کم کم آرد را به آن اضافه کرده و با لیسک هم می زنیم تا خمیر لطیفی بدست آید ممکن است آرد اضافه یا کم بیاید بقدری آرد را اضافه می کنیم ت خمیر بدست نچسبد.

خمیر را داخل نایلون گذاشته و نیم ساعت در یخچال استراحت می دهیم سپس خمیر را بین دو تکه کاغذ روغنی با وردنه به قطر نیم سانت باز می کنیم و با کاتر به شکل دلخواه برش می زنیم. سینی تنورگازی ۹۰کالا را برداشته و کف آن را کاغذروغنی می اندازیم و کاغذ را کمی چرب کرده و شیرینی ها را روی سینی تنور می چینیم . زرده را درون یک کاسه ریخته و مخلوط می کنیم تا از لختگی درآید سپس روی شیرینی ها را رومال کرده و با پسته خرد شده و پودرنارگیل به سلیقه خود تزئین می کنیم. در ادامه تنورگازی ۹۰کالا را از قبل با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد گرم کرده سپس شیرینی ها را با همان دما به مدت ۱۰ دقیقه می پزیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *