وبلاگ

کیک شکلاتی خوشمزه کافی شاپی

کیک شکلاتی خوشمزه کافی شاپی

بهترین گزینه برای پخت انواع نان های خونگی ، کیک و شیرینی جات ، پیتزا ، بریان مرغ ، پخت کباب و… تنورگازی های ۹۰کالا می باشد.

پخت کیک شکلاتی خوشمزه

کیک شکلاتی خوشمزه کافی شاپی

کیک شکلاتی خوشمزه کافی شاپی

  • مواد لازم:

آرد ۱/۵ پیمانه ، تخم مرغ ۲عدد ، شکر ۱پیمانه سرخالی ، شیر گرم ۲/۳ پیمانه ، روغن مایع ۱/۲ پیمانه ، وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری ، بکینگ پودر ۱قاشق مرباخوری ، پودرکاکائو ۳قاشق غذاخوری.

  • طرز تهیه کیک شکلاتی:

برای تهیه کیک شکلاتی ابتدا تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۱۸۰درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. سپس قالب مورد نظر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم. در ادامه ۳قاشق غذاخوری آرد را برداشته و پودرکاکائو را به همراه بکینگ پودر به آرد اضافه و خوب مخلوط کرده و ۳مرتبه الک می کنیم. حالا تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل داخل کاسه مناسب می ریزیم و با دور تند همزن به مدت ۵دقیقه مخلوط می کنیم تا مواد کشدار و کرم رنگ شود.

در ادامه شیر را به کاسه اضافه کرده و همزن را روی دور متوسط قرار داده و شیر را ۳۰ ثانیه با مواد دیگر تر کیب می کنیم. در ادامه روغن را اضافه کرده و در ۱۰ ثانیه با دیگر مواد ترکیب می کنیم. سپس آرد را در سه مرحله به مواد اضافه کرده و برای ترکیب کردن آرد از لیسک استفاده می کنیم تا پف تخم مرغ نخوابد. مواد را به آرامی از یک سمت مخلوط می کنیم تا مایه کیک یکدست و صاف شود. حالا مایه کیک را درون قالب ریخته و چند بار روی سطح کار میکوبیم تا هوای اضافه آن خارج شود.

در ادامه قالب را درون تنورگازی ۹۰کالا که از قبل گرم کرده ایم قرار می دهیم تا بطور کامل بپزد. پس از گذشت ۴۰دقیقه کیک را با خلال دندان تست می کنیم و در صورتی که بطور کامل پخته بود از تنور خارج کرده و درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در صورتی که تمایل داشته باشیم روی کیک را با شکلات تزئین می کنیم. برای این کار ۲۰۰گرم شکلات تخته ای را با ۱قاشق روغن درون کاسه می ریزیم و به روش بنماری روی حرارت بخار ذوب کرده و سپس روی کیک می ریزیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *