وبلاگ

کلوچه پنیری در تنورگازی استیل بزرگ

کلوچه پنیری خوشمزه و ساده

برای پخت انواع کیک و کلوچه جات خوشمزه خونگی ، انواع نان های محلی ، سنتی ، فتیر ، بریان مرغ و… تنورگازی های ۹۰کالا بهترین گزینه هستند.

پخت کلوچه پنیری خوشمزه و ساده

کلوچه پنیری خوشمزه و ساده

کلوچه پنیری خوشمزه و ساده

  • مواد لازم برای کلوچه:

کره ۱۱۰گرم ، شکر دانه ریز ۲۰۰گرم ، پنیر خامه ای ۱۱۰گرم ، آرد سفید ۲۱۰گرم ، تخم مرغ ۱عدد ، وانیل به مقدار لازم ، بکینگ پودر ۱/۲ قاشق چایخوری ، نمک ۱/۲ قاشق چایخوری.

  • طرز تیهه کلوچه پنیری:

ابتدا آرد را در یک ظرف الک کرده و به آن بکینگ پودر و نمک اضافه و مخلوط می کنیم و دوباره الک می کنیم تا بافت آرد سبک و یکدست شود و کنار می گذاریم. در ظرفی دیگر کره را که کمی نرم شده است پنیر خامه ای را ریخته و با همزن برقی هم زده تا کاملا باهم مخلوط شده و  بافت نرم و یکدستی تشکیل شود. حالا شکر را اضافه کرده و دوباره با همزن برقی هم یم زنیم تا شکر کاملا حل شده و بافت کرم رنگ ونرمی تشکیل شود بعد با لیسک اطراف ظرف را دورگیری کرده سپس تخم مرغ به دمای محیط رسیده را اضافه و هم می زنیم تا از حالت لختگی خارج شده و کاملا با مواد مخلوط شود.

بعد وانیل را به ترکیب مواد اضافه کرده و با همزن دستی و برقی به مدت ۱ یا ۲ دقیقه دیگر خوب هم می زنیم تا عطر وانیل آزاد شده و بافت مخلوط صاف و یکدست شود. در این مرحله مواد آردی را روی مخلوط الک کرده و با لیسک به شکل دورانی و در یکجهت هم میزنیم تا آرد گلوله نشود و بافت مواد یکدست و نرم شود بعد روی ظرف را سلفون کشیده و برای چند ساعت در یخچال می گذاریم تا استراحت کرده و جا بیفتد. حالا کف سینی تنورگازی ۹۰کالا را با روغن مایع چرب کرده سپس ظرف مواد را از یخچال بیرون آورده و هنوز خمیری مقدری چسبنده است دقت داشته باشیم خمیر زیاد در محیط بیرون نماند زیرا خنکی را از دست می دهد و چسبندگی آن بیشتر می شود.

بعد با قاشق گلوله های ۴۰گرمی از خمیر جدا کرده و روی آن کمی آرد پاشیده تا به دست نچسبد. سپس با دست فرم داده و گرد می کنیم و در سینی تنورگازی ۹۰کالا  با فاصله می چینیم حالا سینی تنورگازی را داخل تنورگازی که ۱۰ دقیقه قبل گرم کرده بودیم قرار داده و دمای تنورگازی را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم و به مدت تقریبا ۱۵ دقیقه زمان می دهیم تا کلوچه ها بپزند. وقتی کف شیرینی ها طلایی رنگ شد با یک خلال چوبی تست می کنیم اگر از مواد خمیر چیزی به آن نچسبید یعنی پخت کافی است.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *