وبلاگ

کلوچه خرمایی

کلوچه خرمایی

تنورگازی های ۹۰کالا برای انواع پخت و پز های خانگی مناسب ترین گزینه می باشند. این تنورگازی ها در انواع مختلف تولید شده و کارایی های زیادی دارند و همچنین از امکانات کاملی برخوردار هستند.

طرز پخت کلوچه خرمایی

کلوچه خرمایی

کلوچه خرمایی

  • مواد لازم:

شکر نصف پیمانه ، آرد ۲/۵ پیمانه ، شیر نصف پیمانه ، نمک ۱/۴ قاشق چایخوری ، پودر مخمر ۲قاشق چایخوری ، کره ۴قاشق غذاخوری ، خرما به میزان لازم  ، تخم مرغ برای رومال ۱عدد.

  • طرز تهیه کلوچه خرما:

آرد ، شکر ، نمک و پودر مخمر را داخل کاسه ای مناسب ریخته و مخلوط می کنیم. شیر ولرم را کم کم به مواد خشک اضافه کرده و مخلوط می کنیم. کره آب شده را افزدوه سپس با دست ورز می دهیم تا خمیر لطیف و یکدستی حاصل شود. خمیر را داخل کاسه ای چرب قرار داده و روی آن را سلفون می کشیم و به مدت ۱ساعت در جای گرم استراحت می دهیم تا حجم آن دوبرابر شود.

سپس خمیر را به ۱۴قسمت مساوی تقسیم کرده و با دست گرد می کنیم و ۱۵دقیقه دیگر استراحت می دهیم. پوست و هسته خرما ها را گرفته و با میکسر و یا با پشت چنگال خرما ها را له می کنیم. خمیر ها را به نوبت در کف دستمان پهن کرده و مقداری خرما در مرکز هر خمیر قرار داده و اطراف آن را جمع می کنیم و به شکل گرد حالت می دهیم. ته سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته و خمیر ها را روی سینی می چینیم.

می توانیم خمیر را به شکل گرد حالت دهیم یا اینکه با قیچی اطراف خمیر را برش بزنیم و وسط آن را با انگشت کمی گود کنیم تا به شکل گل شود. زرده تخم مرغ را با چنگال هم می زنیم و روی خمیر ها را با تخم مرغ برس می کشیم و کمی کنجد روی کلوچه ها می پاشیم. سینی را داخل فرگازی که از قبل با دمای ۱۸۰درجه سانتی گراد روشن کرده ایم به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه قرار می دهیم تا کلوچه ها طلایی شوند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *