وبلاگ

چیز کیک فندقی

چیز کیک فندقی

از تنورگازی های ۹۰کالا می توانید برای پختن این چیز کیک فندقی خوشمزه استفاده کنید. تنورگازی های ۹۰کالا برای پخت هرچیزی در منزل مناسب ترین می باشند.

 کیک فندقی در تنورگازی

چیز کیک فندقی

چیز کیک فندقی

  • مواد لازم:

پنیر خامه ای ۴۰۰گرم ، شکلات تلخ ۲۵۰گرم ، شکلات فندقی ۱۰۰گرم ، کره ۱۰۰گرم ، شکر ۱/۲ پیمانه ، فندق ۱۰عدد ، بیسکوییت شکلاتی ۸عدد ، تخم مرغ ۲عدد.

  • طرز تهیه:

تنورگازی را با دمای ۲۵۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود. بیسکوییت شکلاتی را با یک قالب کره ی آب شده مخلوط می کنیم تا به شکل خمیری یکدست در بیاید. قالب کیک مورد نظرتان را چرب کرده و ترکیب را در کف قالب به ارتفاع ۲سانتی متر می ریزیم. روی آن را صاف کرده در قالب را بسته و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار می دهیم. پنیر خامه ای و شکر را باهم مخلوط کرده و با همزن برقی خوب هم می زنیم.

در حین هم زدن تخم مرغ را به مواد اضافه می کنیم. شکلات تلخ کرده و به همراه شکلات فندقی به مواد اضافه کرده و با قاشق خوب هم می زنیم. در مرحله آخر دانه فندق ها را از وسط نصف کرده و داخل مایه کیک می ریزیم و مخلوط می کنیم. قالب را از یخچال خارج کرده و مایه شکلات را روی بیسکوییت ها می ریزیم. قالب را داخل تنورگازی از قبل گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه قرار می دهیم تا بپزد. بعد از خنک شدن کیک با شکلات رنده شده روی آن را تزئین می کنیم. (نوش جان)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *