وبلاگ

روش پخت پیتزا مخلوط لذیذ با تنور خانگی

تنور گازی استیل

روش پخت پیتزا مخلوط لذیذ با تنور خانگی

با تنورگازی های ۹۰کالا می توانید این پیتزا مخلوط لذیذ را در منزل خود به راحتی بپزید. همچنین تنورگازی های ۹۰کالا برای پخت انواع نان ، شیرینی ، کیک ، انواع فست فود ، مرغ بریان و… مناسب هستند.

روش پخت پیتزا مخلوط لذیذ با تنور خانگی

روش پخت پیتزا مخلوط لذیذ با تنور خانگی

روش پخت پیتزا مخلوط لذیذ با تنور خانگی

  • مواد لازم برای خمیر پیتزا:

آرد ۳پیمانه تخم مرغ ۱عدد ، خمیر مایه ۱قاشق غذاخوری ، شکر ۴قاشق غذاخوری ، نمک ۱قاشق غذاخوری ، روغن مایع ۶قاشق غذاخوری ، شیر ولرم ۱پیمانه.

  • مواد لازم برای پیتزا مخلوط:

گوشت چرخ کرده ۱۰۰گرم ، سینه مرغ ۱۰۰گرم ، قارچ ۲۰۰گرم ، ذرت ۱قاشق غذاخوری ، فلفل دلمه ای رنگی ۴قاشق غذاخوری ، پیاز ۱عدد متوسط  گوجه ۱عدد ، سس پیتزا ۱قاشق غذاخوری ، آویشن و پاپریکا به مقدار لازم ، نمک و فلفل به مقدار لازم ، روغن به مقدار لازم ، زیتون برای تزئین ، پنیر پیتزا به مقدار لازم.

  • طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی:

برای تهیه خمیر پیتزا ابتدا در کاسه ای مناسب یک لیوان شیر ولرم را به همراه خمیر مایه و قاشق غذاخوری شکر ریخته و هم می زنیم. روی کاسه را پوشانده و حدودا یک ربع کنار می گذاریم تا خمیرمایه عمل بیاید. پس از عمل آمدن خمیرمایه روغن مایع و تخم مرغ و نمکر را به همراه باقی مانده شکر به کاسه اضافه کرده و هم می زنیم تا کاملا ترکیب شود. حالا باید آرد را ۳بار الک کرده و کم کم به مواد اضافه کرده و با دست ورز می دهیم. پس از اینکه خمی ررا به خوبی ورز دادیم یک لایه سلفون روی کاسه خمیر کشیده و با یک حوله روی کاسه را پوشانده و حدود ۱ساعت زمان می دهیم تا خمیر عمل بیاید.

پس از اینکه خمیر عمل آمد روی سطح کار را آرد پاشی کرده و خمیر را روی سطح آرد پاشی شده قرار می  دهیم و خمیر را خوب ورز می داده و به دوقسمت مساوی تقسیم می کینم و هر قسمت از خمیر را به شکل گلوله در می آوریم. سپس روی سطح صافی را آرد پاشی کرده و خمیر ها را روی سطح با کمک وردنه باز می کنیم. سینی تنورگازی ۹۰کالا را چرب کرده و خمیر را روی سینی گذاشته و به دلخواه به آن فرم می دهیم و حدود ۲۰ دقیقه کنار می گذاریم تا خمیر استراحت کند.

  • طرز تهیه مواد پیتزا مخلوط خانگی:

ابتدا سینه مرغ را به صورت مکعبی ریز خرد کرده و با مقداری روغن ، نمک ، فلفل و زعفران سرخ کرده و کنار می گذاریم. یک عدد پیاز متوسط را پوست گرفته و به صورت خلالی نازک خرد کرده و با روغن سرخ می کنیم تا نرم شود. گوشت چرخ کرده را به پیاز نیمه خرد شده اضافه کرده و تفت می دهیم تا کاملا رنگ گوشت عوض شود. در  ادامه ادویه ها را اضافه کرده و هم می زنیم. قارچ ها را نیز شسته و به صورت حلقه جلقه خرد می کنیم. چند برش از فلفل دلمه ای رنگی را به صورت نگینی خرد کرده و کنار می گذاریم. زیتون ها را نیز به صورت حلقه ای خرد می کنیم. گوجه فرنگی را نیز به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

سس مخصوص پیتزا یا سس کچاپ را روی خمیر ریخته و پخش می کنیم. گوشت چرخ کرده را روی خمیر ریخته و پخش میکنیم. سپس مرغ را به صورت پراکنده روی گوشت می ریزیم. مواد دیگر که شامل ( قارچ ، ذرت ، فلفل دلمه ای ، گوجه و زیتون) را به صورت پراکنده روی خمیر پیتزا پخش می کنیم. ادویه ها که شامل (نمک ، فلفل سیاه ، پاپریکا و آویشن) است را روی مواد می ریزیم. سپس روی مواد پنیر پیتزا می ریزیم. میزان پنیر پیتزا به دلخواه است. حالا سینی تنورگازی ۹۰کالا را درون تنورگازی که از ۱۵دقیقه قبل با حرارت ۲۰۰درجه سانتی گراد روشن و گرم کرده بودیم به مدت ۳۵دقیقه قرار می دهیم تا بپزد.

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *