وبلاگ

پواچا شوید خوشمزه خونگی

پواچا شوید خوشمزه خونگی

با تنورگازی های ۹۰کالا میتوانید این پواچا شوید خوشمزه و یا هرچیزی که بتوان در تنور پخت مانند انواع نان و شیرینی و غذاهای تنوری و.. را بپزید.

طرز پخت پواچا شوید خوشمزه

پواچا شوید خوشمزه خونگی

پواچا شوید خوشمزه خونگی

  • مواد لازم:

شیرولرم ۲پیمانه ، آب ولرم ۱/۲ پیمانه ، روغن مایع ۱پیمانه ، کره به دمای محیط رسیده ۱قاشق غذاخوری ، نمک ۱قاشق غذاخوری سرخالی ، شکر ۳قاشق غذاخوری ، مخمرفوری ۱/۵ قاشق غذاخوری ، زرده تخم مرغ ۲عدد ، آرد ۸لیوان کم کم می ریزیم امکان داره یه مقدار کمتر بخواهد یا بیشتر ، نصف دسته شوید خورد شده.

  • طرز تهیه پواچا شوید:

پودر خمیر فوری و شکر  شیر و آب ولرم را مخلوط کرده و ۵دقیقه کنار می گذاریم تا عمل بیاید. سپس روغن مایع و آرد و نمک ۳بار الک شده را به تدریج می ریزیم تا وقتی که خمیر نرمی بدست آید و به دست نچسبد خمیر را ۱۰دقیقه ورز می دهیم. سپس شوید خرد شده را اضافه و روی خمیر را می پوشانیم و به مدت نیم ساعت در جای گرم استراحت می دهیم. در ادامه روغن به دست و سطح کارمان می زنیم تا خمیر نچسبد و دوباره مقداری ورز داده و پف خمیر را می گیریم و اندازه کف دست از خمیر برداشته و کره نرم شده زده و پهن می کنیم.

سپس آن را رول کرده و ار دو انتها بهم می چسبانیم و سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته و میچینیم حالا زرده تخم مرغ و ۱قاشق چایخوری پودر قند را باهم مخلوط کرده و رومال می کنیم و دوباره به مدت نیم ساعت استراحت می دهیم. سپس داخل تنورگازی از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانیت گراد قرار می دهیم تا طلایی رنگ شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *