وبلاگ

نان شیرمال

تنور گازی استیل

نان شیرمال

فرگازی های ۹۰کالا در انواع مختلف تولید شده و کابرد های زیادی نیز دارند. با وجود این فرگازی در خانه قطعا به دستگاه دیگری برای پخت و پز نیاز نخواهید داشت.

 پخت نان شیرمال در تنورگازی

نان شیرمال

نان شیرمال

  • مواد لازم:

شکر ۱۰۰گرم ، تخم مرغ ۱عدد ، شیر ۱پیمانه ، خمیرمایه ۱قاشق چایخوری،  نمک ۱پنس  زعفران ۲قاشق ، پسته  گل سرخ و عسل به مقدار لازم ، آرد ۵۰۰گرم ، زرده تخم مرغ برای رومال.

  • طرز تهیه:

ابتدا داخل یک کاسه آرد را ریحته و وسط آن را گود می کنیم. سپس شکر ، شیر ولرم و نمک را به آن اضافه می کنیم. خمیرمایه را افزوده و هم می زنیم. وقتی خمیرمایه کمی پف کرد تخم مرغ و کره را به آن اضافه می کنیم و مواد را خوب هم می زنیم. سپس ورز می دهیم تا خمیری منسجم داشته باشیم. سپپس درون ظرفی گذاشته و رویش را سلفون می کشیم و به مدت ۱ساعت استراحت می دهیم تا حجم آن دوبرابر شود.

سپس خمیر را مجددا ورز می دهیم. در این مرحله می توانیم خمیر را به طرح دلخواه خود شکل دهیم. خمیر را به دو قسمت تقسیم می کنیم و هر قسمت را جداگانه ورز می دهیم و نواری در می آوریم. سپس ۳قسمت را کنار هم قرار داده و می بافیم. سپس نان ها را داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا قرار داده و روی آن را سلفون می کشیم تا حدود نیم ساعت دیگر هم استراحت کند.

زرده تخم مرغ را با برس روی نان ها می کشیم و داخل تنورگازی با دمای ۱۹۰درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا روی نان ها طلایی شود. سپس از فرگازی خارج کرده و عسل را روی نان رومال می کنیم و پسته  گل یرخ را روی نان ها برای تزئین می ریزیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *