وبلاگ

روش پخت کباب کوبیده در تنورگازی

تنور گازی

روش پخت کباب کوبیده در تنورگازی

این کباب کوبیده خوشمزه یا هرچیزی را می توانید با استفاده از انواع تنورگازی های ۹۰کالا به راحتی در منزل خود بپزید.

روش پخت کباب کوبیده

روش پخت کباب کوبیده در تنورگازی

روش پخت کباب کوبیده در تنورگازی

  • مواد لازم:

گوشت گوسفندی ۴۰۰گرم ، پیاز ۳عدد متوسط ، دمبه ۱۰۰گرم ، زعفران دم کرده ۲قاشق غذاخوری ، کره ۵۰گرم ، نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم.

  • طرز تهیه کباب کوبیده:

ابتدا پیاز را در کاسه ای رنده و آب آن را گرفته و کنار گرفته و کنار می گذاریم. بهتر است اندکی از آب پیاز در مخلوط باقی بماند تا از خشک شدن کباب هنگام پخت جلوگیری شود. سپس گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کرده و با افزودن نمک  فلفل و زعفران دم کرده مواد را خوب مخلوط می کنیم و به خوبی ورز می دهیم تا مواد به خوبی در هم آمیخته شوند. سپس مخلوط را درون ظرفی در بسته ریخته و برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم تا گوشت کمی استراحت کند.

در ادامه فویل آلومینیومی را بر روی سطح سینی تنورگازی ۹۰کالا قرار داده و روی آن رابا روغن چرب می کنیم و گوشت را بر روی سینی پهن کرده و به شکل دلخواه برش داده و بادست فرم می دهیم. می توانیم شیار های کباب کوبیده را روی آن ایجاد کنیم. سپس کره ذوب شده را با برس روی کباب می مالیم. تنورگازی ۹۰کالا را به مدت ۱۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم می کنیم و سپس سینی را درون آن قرار می دهیم و به مدت ۲۰دقیقه می پزیم. در نیمه راه پخت کباب ها را برمی گردانیم تا هر دوطرف به خوبی پخته شود. (نوش جان)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *