وبلاگ

جوجه کباب تنوری مزه دار شده

جوجه کباب تنوری مزه دار شده

تنورگازی های ۹۰کالا انواع مختلف دارد که با همه ی آنها می توانید انواع غذاها ، کیک و شیرینی جات ، فست فود ، بریان کردن و… را انجام دهید.

طرز پخت جوجه کباب تنوری

جوجه کباب تنوری مزه دار شده

جوجه کباب تنوری مزه دار شده

  • مواد لازم:

سینه مرغ ۲عدد ، روغن زیتون ۳قاشق غذاخوری ، آب پیاز ۱عدد ، لیمو ترش ۲قاشق غذاخوری ، رب انار ۲قاشق غذاخوری ، زعفران دم کرده غلیظ ۲قاشق غذاخوری ، پیاز ۲عدد ، بادمجان ۲عدد ، کدو ۲عدد ، فلفل دلمه ۲عدد ، نمک ، فلفل سیاه ، پودر سیر  ،ادویه تندوری به میزان لازم.

  • طعم دار کردن مرغ:

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان کرده و مکعبی خرد می کنیم. سپس مواد را به ۲قسمت تقسیم کرده به یک کاسه زعفران و کمی روغن زیتون و آبلیمو ترش و آب پیاز گرفته شده و نمک و فلفل سیاه و ادویه تندوری را اضافه کرده و خوب هم می زنیم سپس روی کاسه را پوشانده اجازه می دهیم تا مزه دار شود.

به قسمت دیگر مرغ رب انار ، روغن زیتون و نمک ، فلفل سیاه و پودر سیر اضافه کرده و مواد را خوب همزده روی کاسه را می پوشانیم و در یخچال قرار می دهیم تا مزه ها به خورد هم بروند. در ادامه کدو ها را با پوست به صورت حلقه ای خرد کرده بادمجان ها را نیز به صورت حلقه ای خرد می کنیم پیاز ها را ۴قاچ کرده و فلفل دلمه ای را هم خرد می کنیم.

در ادامه سیخ های چوبی را که از قبل داخل آب خیس کردیم از آب خارج می کنیم. حالا یک حلقه بادمجان ، یک عدد جوجه زعفرانی بعد کدو سپس مجدد جوجه و بعد پیاز و جوجه و بعد فلفل دلمه و در انتها سیخ یک بادمجان به همین ترتیب جوجه ترش را نیز سیخ می زنیم. حالا سیخ ها را داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا چیده و داخل تنورگازی از قبل گرم شده به مدت ۴۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا بپزد.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *