وبلاگ

کیک لیمویی

نحوه پخت کیک لیمویی نرم با تنورگازی

تنورگازی های ۹۰کالا در انواع مختلف تولید می شود و کاربرد های زیادی دارد. همچنین دارای امکانت کامل هستند و با آنها می توانید انواع نان و شیرینی ، فست فود ، مرغ و.. را به راحتی در منزل خود بپزید.

نحوه پخت کیک لیمویی نرم با تنورگازی

نحوه پخت کیک لیمویی نرم با تنورگازی

نحوه پخت کیک لیمویی نرم با تنورگازی

  • مواد لازم:

تخم مرغ ۴عدد ، وانیل نوک قاشق چایخوری ، شکر ۱پیمانه ، آب لیمو ترش ۱قاشق غذاخوری ، ماست پرچرب ۱پیمانه ، روغن مایع ۱/۲ پیمانه ، آرد ۲پیمانه ، بکینگ پودر ۱قاشق غذاخوری ، رنده پوست لیمو ترش ۱ قاشق مرباخوری.

  • طرز تهیه کیک لیمو ترش:

ابتدا تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کرده و اجازه می دهیم به طور کامل گرم شود. در ادامه قالب مورد نظر را کاغروغنی می اندازیم. در این مرحله آرد را به همراه بکینگ پودر درون کاسه باهم ترکیب کرده و ۳مرتبه الک کرده و کنار می گذاریم. در ادامه تخم مرغ را به همراه وانیل  شکر و رنده پوست لیمو داخل کاسه مناسب ریخته و با دورتند همزن به مدت ۵دقیقه هم می زنیم تا رنگ مواد کرمی و حجمش دوبرابر شود.

سپس ماست را به همراه روغن مایع به ترتیب به کاسه افزوده و هر کدام را به مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم. در این مرحله آب لیمو ترش را به مواد درون کاسه اضافه کرده و آن را نیز ۳۰ ثانیه با دور کند همزن مخلوط می کنیم. سپس ترکیب آرد و بکینگ پودر را در سه مرحله به کاسه اضافه می کنیم. حالا مواد را با لیسک از یک سمت مخلوط می کنیم تا گف تخم مرغ ها نخوابد.

پس از اینکه مایه کیک کاملا یکدست شد آن را درون قالب ریخته و چندبار محکم روی سطح کار می کوبیم تا حباب های درون مایه کیک از بین برود. در این مرحله قالب را به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه درون تنورگازی قرار می دهیم تا بپزد. پس از گذشت ۴۰ دقیقه کیک را با یک خلال دندان تست می کنیم. بعد از اینکه کیک خنک شد آن را از قالب خارج می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *