وبلاگ

کیک اسفنجی ساده

کیک اسفنجی ساده

تنورگازی ۹۰کالا ابزاری چندکاره است که حفظ ارزش غذایی پخت سریع و باکیفیت ، امکان پخت مرطوب نان و غذا از مزایای آن به شمار می رود. با این دستگاه می توان نان محلی و سنتی ، کیک و شیرینی ، پیتزا ، مرغ بریان ، ماهی کبابی و… را با بهترین کیفیت طبخ نمود.

پخت کیک اسفنجی ساده

کیک اسفنجی ساده

کیک اسفنجی ساده

  • مواد لازم:

تخم مرغ ۸عدد ، شکر ۲پیمانه ، شیر ۱پیمانه ، آرد ۲پیمانه ، وانیل ۱قاشق چایخوری ، بکینگ پودر ۲قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه:

ابتدا شعله ی پایینی تنورگازی ۹۰کالا را با حرارت ملایم روشن و شعله پخش کن را در جای خود قرار می دهیم تا تنورگازی گرم آماده پخت شود.

ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کرده و هر کددام را در ظرفی جداگانه جداگانه بریزید. سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا مخلوط شوند. بعد از چند دقیقه همزدن ۱پیمانه از شکر را به آن اضافه می کنیم و با همزن و با همزن برقی به مدت حدودا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه هم میزنیم. مواد را باید تا جایی که سفیده سفت شود و از ظرف نریزد هم می زنیم سپس آن را درون یخچال قرار می دهیم تا آب نیندازد.

در ادامه در ظرفی که زرده های تخم مرغ در آن وجود دارد وانیل را اضافه و و هم می زنیم تا ترکیب شوند. باقیمانده شکر را به زرده تخم مرغ ها اضافه و دوباره هم میزنیم تا کرم رنگ شود. ۱ لیوان آب داغ را در چند مرحله به مواد اضافه و هم میزنیم تا مواد ترکیب شوند. این کار باید با سرعت انجام شود تا زرده ها سفت نشوند.

در صورت تمایل می توانیم به جای آب داغ از ۱لیوان شیر داغ استفاده کنیم. آرد و بکینگ پودر را باهم مخلوط کرده ۲الی ۳بار الک می کنیم تا ذرات آرد از هم جدا شود و در هنگام پخت کیک به خوبی پف کند. بعد از الک کردن آرد را کم کم به ظرفی که زرده ها در آن هستند اضافه و با لیسک به طور مرتب هم میزنیم این مار را در تمام مراحل همیشه در یک جهت هم میزنیم. اگر در جهت های مختلف هم بزنیم کیک پف نخواهد کرد.

وقتی آرد به خوبی مخلوط شد سفیده را که در یخچال گذاشته بودیم خارج کرده و کم کم با مواد دیکر مخلوط می کنیم. نباید سفیده را زیاد با مواد دیگر هم بزنیم فقط نیاز است مواد ترکیب شوند و این کار را به آرامی با یک لیسک انجام می دهیم. در این مرحله کف قالب را کاغذ روغنی قرار داده و یا کف قالب و دیواره های آن را با روغن چرب کرده و سپس مقداری آرد روی آن می زنیم تا کیک به قالب نچسبد.

مواد کیک را درون قالب می ریزیم و سطح آن را صاف می کنیم و در آخر قالب کیک را چند بار بر روی سطح سفت می کوبیم تا هوای موجود در کیک خارج شود. سپس قال را درون تنورگازی ۹۰کالا  که شعله پایینی آن را به صورت ملایم روشن کرده بودیم به مدت ۴۰ دقیقه قرار می دهیم تا بپزد. در آخر شعله بالایی تنورگازی را هم به مدت ۵دقیقه با حرارت کم روشن می کنیم تا روی کیک طلایی رنگ شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *