وبلاگ

نان زنجبیلی سنتی بسیار خوشمزه

تنورگازی تمام استیل میکرو (کد404)

نان زنجبیلی سنتی بسیار خوشمزه

شما می توانید برای پختن این نان زنجبیلی خوشمزه یا هرچیز دیگر که میخواهید در تنورگازی های ۹۰کالا بپزید.

نان زنجبیلی سنتی بسیار خوشمزه

نان زنجبیلی سنتی بسیار خوشمزه

نان زنجبیلی سنتی بسیار خوشمزه

  • مواد لازم:

آرد تقربا ۵۰۰گرم ، شیر ۱/۴ پیمانه ، ماست ۱/۴ پیمانه ، آب ولرم ۱/۴ پیمانه ، تخم مرغ ۱عدد ، خمیرمایه ۱قاشق سوپ خوری ، شکر ۱قاشق چایخوری ، کره آب شده ۷۰گرم ، بکینگ پودر ۱قاشق چایخوری ، زنجبیل ۲قاشق غذاخوری ، نمک نوک قاشق چایخوری ، زعفران آب کرده کمی برای مخلوط با زرده ۱تخم مرغ  ، زرده تخم مرغ ۱عدد ، شیر (برای مواد رومال) ۲ قاشق غذاخوری.

  • طرز تهیه نان زنجبیلی:

ابتدا شیر ولرم ، شکر و خمیرمایه را داخل کاسه کوچک مخلوط کرده و ۱۰ دقیقه کنار می گذاریم تا عمل بیاید. در ظرفی دیگر ماست  شیر ، کره آب شده ، تخم مرغ و زنجبیل را باهم مخلوط می کنیم. دقت داشته باشیم که مواد نباید سرد باشند. در غیر این صورت خمیر یه سختی ورز خواهد آمد. مواد را با همزن هم می زنیم تا مخلوط شوند. سپس خمیرمایه عمل آمده را اضافه می کنیم. حالا آرد و بکینگ پودر را همراه کمی نمک الک کرده و کم کم به مواد درون ظرف اضافه کرده و سپس مخلوط را به مدت ۱۰دقیقه ورز می دهیم. در ادامه خمیر را گلوله کرده و داخل کاسه چرب شده قرار داده و روی آن را سلفون می کشیم تا خمیر ورآمده و حجمش دوبرابر شود.

بعد از اینکه خمیر آماده شد و پف کرد آن را کمی ورز می دهیم تا حباب ها خارج شوند. در این مرحله از خمیر ۱۰ الی ۱۲ چانه درست می کنیم. سپس سینی تنورگازی ۹۰کالا را چرب کرده و خمیر ها را به شکل دایره پهن می کنیم و با یک کاتر گرد روی خمیر ها شکل می دهیم و روی چانه ها را پوشانده و ۲۰ دقیقه دیگر استراحت می دهیم. حالا زرده تخم مرغ ، زعفران و کمی شیر را که از قبل آماده کرده ایم باهم مخلوط می کنیم. تنورگازی ۹۰کالا را از ۲۰دقیقه قبل با ۱۸۰درجه سانتی گراد گرم می کنیم. حالا روی خمیر ها کنجد پاشیده و آن را به مدت ۱۵ دقیقه داخل تنورگازی ۹۰کالا قرار می دهیم تا نان ها پخته روی آنها طلایی رنگ شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *