وبلاگ

شیرینی پفکی گردویی

فرگازی استیل

شیرینی پفکی گردویی

تنورگازی ۹۰کالا ابزاری چندکاره است که حفظ ارزش غذایی ، پخت سریع و با کیفیت ، امکان پخت مرطوب نان و غذا از مزایای آن می باشد. با این دستگاه میتوان انواع نان محلی و سنتی ، کیک و شیرینی جات ، پیتزا ، پخت گردان مرغ ، کباب کردن ، ماهی کبابی و… را طبخ نمود.

تهیه شیرینی پفکی گردویی

  • مواد لازم:

زرده تخم مرغ ۳عدد ، پودر قند ۱پیمانه ، مغز گردو ۱پیمانه ، آرد ۲قاشق مرباخوری ، وانیل به مقدار لازم ، پودر هل به مقدار لازم ، پودر پسته به مقدار لازم.

  • طرز تهیه شیرینی:

ابتدای کار زرده ی تخم مرغ را از سفیده جدا می کنیم و درون یک کاسه مناسب می ریزیم سپس پودر قند را در الک ریخته و روی زرده تخم مرغ الک می کنیم حالا وانیل و پودر هل را به زرده تخم مرغ اضافه و با دور تند همزن برقی هم میزنیم تا مخلوط زرده تخم مرغ کشدار و روشن شود سپس آرد را درون الک ریخته و روی مواد شیرینی الک می کنیم.

در این مرحله مایه شیرینی را به مدت ۳۰ ثانیه هم می زنیم تا باخت آن یکدست شود. در ادامه مغز گردو خشک شده را به مایه شیرینی اضافه و هم میزنیم. حالا شعله پایین تنورگازی ۹۰کالا را با شعله ی ملایم روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه سینی تنورگازی را با کاغذ روغنی می پوشانیم و مقداری مایه شیرینی را با قاشق برداشته و به اندازه دلخواه روی کاغذ روغنی قرار می دهیم سپس سینی تنورگازی را در جای خود قرار داده و به مدت ۱۰ دقیقه درون تنور می پزیم.

وقتی شیرینی ها پخته شد اجازه می دهیم خنک شود و سپس از کاغد روغنی جدا می کنیم.

شیرینی پفکی گردویی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *