وبلاگ

شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی

تنورگازی ۹۰کالا مناسب پخت انواع نان های محلی و سنتی ، کیک و شیرینی جات خونگی ، پیتزا ، بریان مرغ و… می باشد.

شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی

  • مواد لازم:

پودر نارگیلی چرب ۱۰۰گرم ، شکر دانه ریز ۲۰۰گرم ، روغن مایع ۱۰۰گرم ، آب لیمو نوک قاشق چایخوری ، سفیده تخم مرغ ۱۱۰گرم ، بکینگ پودر نوک قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه شیرینی نارگیلی:

زرده و سفیده تخم مرغ های به دمای محیط رسیده را از یکدیگر جدا کنید. برای قوام مناسب مایه شیرینی سفیده تخم مرغ ها حتما باید به دمای محیط رسیده باشند. حال یک کاسه مناسب برای مخلوط کردنه پودر قند و سفیده تخم مرغ ها انتخاب کرده ابتدا آنها را با لیسک کمی مخلوط و سپس با دور تند همزن برقی برای ۵دقیقه هم بزنید تا خوب فرم بگیرند و وقتی کاسه را بر می گردانیم ازظرف نریزد آماده استفاده است. در ادامه روغن مایع را در تابه مناسب ریخته و داغ می کنیم سپس آن را کم کم به مخلوط اضافه و با دنور متوسط همزن برای ۲ تا ۳ دقیقه هم بزنید. سپس آبلیمو و بکینگ پودر را هم به ترتیب اضافه کرده و هم بزنید. حالا باید پودر نارگیل را اضافه و برای ۵دقیقه با دور متوسط مجددا هم بزنید حالا روی ظرف را پوشانیده و به مدت ۵ ساعت استراحت دهید.

بعد از این مرحله ۱ قاشق غذاخوری پودرقند اضافه کرده و هم بزنید. مخلوط شیرینی نارگیل را داخل قیف بدون ماسوره بریزید تا راحت تر بیرون بیاید. اضافه کردن پودر قند منجربه ترک خوردن روی شیرینی ها خواهد شد. سپس سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی پهن کرده و با فاصله از هم شیرینی ها را پایپ کنید و برای ۲۰ دقیقه داخل تنورگازی ۹۰کالا که ۱۵ دقیقه قبل قبل با ۱۵۰ درجه سانتی گراد گرم کرده اید قرار دهید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه شیرینی های نارگیلی باید طلایی شده باشند. سفید بودن رنگ شیرینی ها به معنای نپخته بودن مغز آنها می باشد که منجر به خوابیدن پف شیرینی ها خواهد شد در این صورت آنها را برای ۵دقیقه دیگر در تنورگازی قرار دهید. به یاد داشته باشید که روی شیرینی ها را گریل نکنید چرا که خشک خواهند شد. در آخر آنها را از تنورگازی بیرون آورید تا خنک شود. سپس از کاغذروغنی جدایشان کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *