وبلاگ

کباب کوبیده مرغ

کباب کوبیده مرغ

از تنورگازی های ۹۰کالا می توانید برای پخت انواع نان و شیرینی جات ، کیک و پیتزا ، انواع فست فود ، مرغ بریان و… استفاده کنید. تنورگازی های ۹۰کالا در انواع مختلف تولید شده و کاربرد های زیادی دارند.

کباب کوبیده مرغ

کباب کوبیده مرغ

  • مواد لازم:

سینه مرغ ۶۰۰گرم ، کره ۵۰گرم ، پیاز بزرگ ۲عدد ، سیر ۴حبه ، تخم گشنیز نصف قاشق چایخوری ، نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم ، زردچوبه و روغن به میزان لازم.

  • طرز تهیه:

در اولین مرحله پوست مرغ ، استخوان ها و قسمت های اضافی آن را دور می ریزیم. تکه های مرغ را شسته و داخل سبد قرار می دهیم تا آب اضافی آن برود. سپس در دو مرحله مرغ را چرخ می کنیم. پیاز ها را شسته و پوست می گیریم و با رنده ریز رنده می کنیم آب آن را گرفته و به گوشت مرغ چرخ کرده اضافه می کنیم. سیر را پوست کنده و شسته و با رنده ریز رنده کرده و به همراه تخم گشنیز ، نمک ، فلفل و زردچوبه به گوشت و پیاز اضافه کرده و ورز می دهیم تا همه مواد به خوبی باهم ترکیب شوند.

بعد روی ظرف را سلفون کشیده و تا ۲ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا مزه دار شود. در ادامه فویل آلومینیومی را بر روی سطح سینی تنورگازی ۹۰کالا قرار می دهیم و آن را با روغن چرب کرده و مایه کباب را با ضخامتی یکسان درون سینی پهن می کنیم و با دست فرم می دهیم. سپس کره ذوب شده را با برس روی کباب می مالیم. تنورگازی را به مدت ۱۰دقیقه با دمای ۲۰۰درجه سانتی گراد گرم می کنیم. سپس سینی را درون تنور قرار داده و اجازه می دهیم به مدت ۲۵دقیقه بپزد. در نیمه راه پخت کباب ها را با کارد برش زده و خیلی آرام با کمک کفگیر برمی گردانیم تا هردو طرف آن به خوبی بپزد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *