وبلاگ

کباب کوبیده خوشمزه و مخصوص با تنورگازی

کباب کوبیده خوشمزه و مخصوص با تنورگازی

با تنورگازی ۹۰کالا می توان انواع نان و پیتزا  کیک و شیرینی جات  بریان مرغ و… را به راحتی در منزل طبخ نمود.

کباب کوبیده خوشمزه و مخصوص

کباب کوبیده خوشمزه و مخصوص با تنورگازی

کباب کوبیده خوشمزه و مخصوص با تنورگازی

  • مواد لازم:

گوشت گوسفندی ۴۰۰گرم  پیاز ۳عدد متوسط  کره ۵۰گرم  دمبه ۱۰۰گرمم  زعفران دم کرده ۲ قاشق غذاخوری  نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم.

  • دستور پخت کباب کوبیده داخل تنورگازی:

برای تهیه کباب کوبیده خوشمزه در تنورگازی ابتدا گوشت را به همراه دنبه دومرتبه چرخ می کنیم و داخل کاسه ی مناسب می ریزیم. سپس پیاز ها را با رنده ریز رنده می کنیم و به کاسه حاوی گوشت اضافه می کنیم. در ادامه مقداری نمک و فلفل سیاه به مواد اضافه کرده و با دست به مدت ۱۰دقیقه مواد را ورز می دهیم تا کاملا چسبناک و منسجم شوند. ورز دادن مایه کباب باعث می شود در پایان پخت کباب ما از هم باز نشود. حالا روی کاسه را باسلفون پوشانده و به مدت ۱ساعت در یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند.

پس از گذشت این زمان سینی تنورگازی ۹۰کالا را با کمی روغن چرب کرده و به اندازه یک نارنگی از مایه کباب برمی داریم و داخل یک پلاستیک فریز حالت می دهیم و درون سینی تنورگازی کنار هم می چینیم. پس از اینکه قالب زدن کباب ها به پایان رسید در صورت تمایل چند عدد گوجه فرنگی هم داخل سینی تنورگازی قرار می دهیم. تنورگازی را از ۱۰ دقیقه قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی کراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. سپس سینی تنورگازی را داخل تنور قرار داده و اجازه می دهیم کباب ها به مدت ۳۰ دقیقه در تنور بمانند تا بطور کامل و یکدست بپزند. پس از گذشت ۲۰ دقیقه کره را ذوب کرده و به همراه زعفران مخلوط می کنیم و با قلمو روی کباب ها می کشیم. در پایان کباب ها را در ظرف مورد نظر می کشیم.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *