وبلاگ

پخت کیک فنجانی خانگی

پخت کیک فنجانی خانگی

تنورگازی ۹۰کالا کاربرد های چند منظوره دارد. با این وسیله ی گاز سوز می توان انواع نان خانگی و سنتی ، شیرینی ، کیک و پیتزا  بریان مرغ و… را طبخ نمود.

 کیک فنجانی خانگی

پخت کیک فنجانی خانگی

پخت کیک فنجانی خانگی

  • مواد لازم:

آرد شیرینی پزی ۸قاشق غذاخوری ، شیر ۱۰ قاشق غذاخوری ، شکر ۶ قاشق غذاخوری ، بکینگ پوودر ۲قاشق مرباخوری ، تخم مرغ ۲عدد ، وانیل ۱پنس ، پودر کاکائو ۳قاشق غذاخوری ، روغن مایع ۶ قاشق غذاخوری.

  • طرز تهیه کیک فنجانی:

ابتدا تخم مرغ ها را از یخچال بیرون می آوریم تا به دمای محیط برسد. در ادامه تخم مرغ ها را به همراه وانیل درون کاسه مناسب می ریزیم و با همزن برقی مخلوط می کنیم تا کاملا پف کند. سپس روغن مایع را اضافه و مجددا به مدت ۱دقیقه هم می زنیم و در آخر شیر را اضافه و ۱دقیقه دیگر مواد را مخلوط می کنیم. بکینگ پودر و پودر کاکائو را به آرد اضافه کرده و دوباره الک می کنیم و بار سوم هم داخل کاسه محتوی مواد الک کرده و با لیسک در یک جهت مواد را مخلوط می کنیم.

در ادامه فنجان ها را با قلمو آغشته به روغن کاملا چرب می کنیم و با ملاقه از مایه برداشته و تا نصف فنجان ها را پر می کنیم و داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا می چینیم و به مدت ۳۰دقیقه داخل تنورگازی از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. ۱۵دقیقه به هیچ عنوان در تنورگازی را باز نکنید چون کیک ها در این مدت در حال پف کردن است. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه یک خلال دندان در کیک فرو می کنیم. اگر از مایه کیک به خلال دندان نچسبید یعنی کیک پخته است.

با کارد اطراف کیک ها را از فنجان جدا کرده و چندین مرتبه فنجان ها را روی زمین می زنیم و بشقابی روی فنجان قرار داده و آن ها را بر می گردانیم و با سس شکلات ، خامه فرم گرفته و یا انواع میوه آن ها را تزئین کرده و نوش جان می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *