وبلاگ

پخت لازانیا در تنورگازی

پخت لازانیا در تنورگازی

تنورگازی های ۹۰کالا بهترین گزینه برای پخت انواع نان ، کیک و شیرینی جات ، بریان کردن و انواع دیگر پخت و پز های تنوری می باشند.

 لازانیا در تنورگازی

پخت لازانیا در تنورگازی

  • مواد لازم:

ورق لازانیا ۵۰۰گرم  گوشت چرخ کرده ۴۰۰گرم  پیاز ۱عدد  فلفل دامه ای ۲عدد  قارچ ۲۰۰گرم  سس کچاب ۳قاشق غذاخوری  سس سفید ۲قاشق غذاخوری  آویشن به مقدار لازم  کره ۲۵ گرم  نمک و فلفل به مفدار لازم  پنیر پیتزا ۲۵ گرم  آرد ۲قاشق غذاخوری  خامه ۲قاشق غذاخوری.

  • طرز تهیه لازانیا تنوری:

ابتدا ورقه های لازانیا را در آب جوش قرار می دهیم تا کاملا نرم شود. سپس آنهارا آبکش زیر آب سرد گرفته و یکی یکی دور سبد می چینیم تا بعدا برداشتن آنها راحت باشد. پیاز را به صورت نگینی خرد کرده گوشت چرخ کرده را در تابه ریخته و به همراه یک و نیم لیوان آب و پیاز خرد شده روی جرارت ملایم اجاق گاز می گذاریم تا گوشت کاملا بپزد. در حین پختن مقداری زرد چوبه و فلفل به آن اضافه می کنیم تا بوی آن گرفته شود.

فارچ را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و با گذاشتن روی حرارت ملایم اجاق گاز آب آن را می گیریم. زمانی که گوشت پخت و آب آن تبخیر شد مقداری روغن اضافه کرده و هم می زنیم و آن را تفت می دهیم. سپس رب گوجه فرنگی  قارچ و فلفل دلمه ای را به آن اضافه و نمک را هم در حد نیاز و ادویه هایی از جمله دارچین و آویشن که طعم خوبی به لازانیا می دهند اضافه می کنیم تا طعم خوبی بگیرند.

برای تهیه سس بشامل در ظرفی جداگانه کره را با مقداری آرد تفت می دهیم و در حین تفت دادن شیر را کم کم اضافه و مرتب هم می زنیم تا آرد گلوله ای نشود. وقتی مواد به غلظتی مناسب رسید ریختن شیر را قطع می کنیم .برای خوش طعم شدن این سس می توانیم ۲قاشق خامه در آخر به آن اضافه کنیم.

ظرف مناسب برای پخت لازانیا در تنورگازی ۹۰کالا می تواند به صورت گرد یا مستطیلی باشد. ظرف را چرب کرده و یک ورقه لازانیا روی آن می چینیم. مقداری از مایه گوشتی لازانیا روی آن قرار می دهیم در این مرحله سس بشامل نیز روی لازانیا می ریزیم. روی مواد را با پنیر پیتزا می پوشانیم این مرحله را چندبار تکرار می کنیم تا ارتفاع آن نزدیکی لبه ی ظرف بالا بیاید.

حالا وقت روشن کردن تنورگازی ۹۰کالا است هردو شعله ی بالا و پایین تنورگازی را ملایک روشن و شعله پخش کن را در جای خود قرار می ددهیم و ۵دقیقه صبر می کنیم تا تنور کاملا گرم شود سپس از قرار دادن ظرف لازانیا در روی چدن تنورگازی زمان پخت را روی ۳۰ دقیقه تنظیم می کنیم که معمولا پخت لازانیا در تنورگازی ۹۰کالا به ۴۵دقیقه نیاز دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *