وبلاگ

پخت شیرینی برای عید با فرگازی استیل

پخت شیرینی برای عید با فرگازی استیل

فرگازی های ۹۰کالا در انواع مختلف تولید شده و کاربرد های زیادی دارند. همچنین این فرگازی ها دارای امکانات کاملی هستند.

طرز پخت شیرینی برای عید

پخت شیرینی برای عید با فرگازی استیل

پخت شیرینی برای عید با فرگازی استیل

  • مواد لازم:

آرد برنج ۵۰۰گرم ، آرد سفید ۵۰۰گرم ، پودر قند ۳۵۰گرم ، زرده تخم مرغ ۵عدد ، بکینگ پودر ۱قاشق چایخوری ، پودر هل ۱قاشق سوپ خوری ، گلاب ۴قاشق غذاخوری ، ماست ۱۵۰ گرم ، روغن جامد ۳۷۵ گرم ، پودر پسته برای تزئین به مقدار لازم.

  • طرز تهیه شیرینی:

ابتدا پودر قند را الک می کنیم الک کردن پودر قند در نرم و لطیف شدن بافت شیرینی تاثیر مثبتی دارد. روغ جامد را درون کاسه ای مناسب می ریزیم. پودر قند را اضافه کرده و هم میزنیم. پودر هل را افزوده و با دور تند همزن برقی مواد را ۴ الی ۵دقیقه هم می زنیم تا کاملا پفکی و حجیم شود. د راین مرحله زرده های تخم مرغ و وانیل را به ترکیب فوق اضافه کرده و با دور تند همزن به مدت ۳دقیقه دیگر هم می زنیم. سپس بکینگ پودر و ماست رادر ظرفی مناسب ریخته و کمی هم می زنیم و کنار می گذاریم تا بکینگ پودر در ماست عمل بیاید.

حالا بکینگ پودر عمل آمده و گلاب را به خمیر شیرینی اضافه کرده و مواد را با کمک لیسک به آرامی هم می زنیم تا باهم ترکیب شوند. آرد سفید و آرد برنج را باهم ترکیب کرده و ۳بار الک می کنیم و کم کم به مواد شیرینی اضافه کرده و مواد را به آرامی با لیسک هم می زنیم. آرد را تا جایی که خمیر جمع شود اضافه می کنیم توجه داشته باشیم که این خمیر نیاز به ورز دادن ندارد و همین که با نوک انگشت جمع شد کافی است. خمیر را درون پلاستیک فریزر گذاشته و سطح آن را کمی صاف کرده و درب پلاستیک را می بندیم به طوری که هوای درون آن نفوذ نکند.

خمیر را به مدت ۲ الی ۳ ساعت در دمای محیطی خنک و دور از گرما استراحت می دهیم. پس از استراحت کردن خمیر از آن به اندازه یک گردو کوچک برداشته و در دست گرد می کنیم. همه خمیر را به همین شکل حالت می دهیم. خمیر های کوچک گرد شده را از دستگاه چرخ خمیر رد می کنیم. در این مرحله فرگازی ۹۰کالا را ۱۰ الی ۱۵ دقیقه قبل دقیقه قبل از پخت شیرینی روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. ته سینی فرگازی را کاغذروغنی انداخته و شیرینی ها را در کنار هم روی سینی می چینیم و با مقداری پودر پسته روی شیرینی ها را تزئین می کنیم. سینی حاوی شیرینی را درون تنورگازی با دمای ۱۸۰ درجه سانیت گراد به مدت ۱۲ الی ۱۵ دقیقه قرار می دهیم تا بپزد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *