وبلاگ

نحوه پخت شیرینی مدرن گردویی خوشمزه و لذیذ

نحوه پخت شیرینی مدرن گردویی خوشمزه و لذیذ

شما می توانید برای پخت این شیرینی خوشمزه خونگی و یا هر چیزی مانند انواع نان ، کیک و شیرینی ، بریان مرغ  و… از تنورگازی های ۹۰کالا استفاده کنید.

نحوه پخت شیرینی مدرن گردویی

نحوه پخت شیرینی مدرن گردویی خوشمزه و لذیذ

نحوه پخت شیرینی مدرن گردویی خوشمزه و لذیذ

  • مواد لازم شیرینی :

کره ۱۵۰گرم ، تخم مرغ ۱عدد  پودرنارگیل ۱/۲ پیمانه ، روغن مایع ۱/۲ پیمانه ، گردو خرد شده ۱/۲ پیمانه ، شکر ۱پیمانه ، بکینگ پودر ۱قاشق چایخوری ، آرد ۲ و ۱/۲ پیمانه ، شکر ذوب شده برای تزئین به مقدار لازم ، مغزگردو خرد شده به مقدار لازم.

  • طرز تهیه شیرینی گردویی:

ابتدا تخم مرغ ها را در کاسه ای ریخته با چنگال خوب هم می زنیم تا از حالت لختگی خارج شود. بافت تخم مرغ باید یکدست و حجیم شود. حالا شکر را به آن اضافه کرده دوباره هم می زنیم تا خوب با هم ترکیب و بافت آن یکدست و صاف شود. قتی بافت مخلوط تشکیل شده کرم رنگ و کشدار شد کره را به آن اضافه کرده و هم میزنیم تا کره به خورد مواد برود. سپس مقداری روغن مایع به مخلوط مواد اضافه کرده کمی هم میزنیم تا خوب مخلوط و یکدست شوند. بعد مقداری پودرنارگیل را به مخلوط اضافه کرده و به آرامی هم میزنیم تا در همه قسمت های مخلوط به طور یکسان پخش شود.

سپس مقداری مغز گردو را با دست در اندازه های کوچک خرد می کنیم به طوری که مغزگردو ها در زیر دندان احساس شوند. سپس مغز گردو خرد شده را به مواد اضافه کرده هم میزنیم تا خوب ترکیب شوند. بعد در ظرف دیگر آرد را الک می کنیم تا بافت آن سبک و یکدست شود. حالا مقداری بکینگ پودر و آرد اضافه کرده هم می زنیم. سپس ترکیب آرد را کم کم و به صورت کنترل شده له مخلوط اضافه می کنیم و هم میزنیم تا خمیر نرم و لطیفی حاصل شود که به دست نچسبد. سپس داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاملا با روغن مایع چرب می کنیم و مقداری از مواد به اندازه یک گردو برداشته و با دست آن را فرم می دهیم و به شکل گرد در می آوریم. همه مواد را به این شکل آماده کرده و با فاصله در سینی تنورگازی می چینیم.

سپس سینی را داخل تنورگازی که از ۱۰ دقیقه قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کرده بودیم قرار داده اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه داخل تنورگازی ۹۰کالا بپزند و آماده شوند وقتی شیرینی ها پختند سینی را از خارج کرده در دمای محیطقرار می دهیم تا خنک شوندو بعد به آرامی آن ها را از سینی جدا کرده در ظرفی دیگر قرار می دهیم تا کمی خنک شود. سپس مقداری شکلات را داخل ظرف کوچک ریخته و به روش بن ماری ذوب می کنیم و در دمای محیط قرار می دهیم تا کمی خنک شود. سپس مقداری شکلات ذوب شده روی شیرینی ها ریخته و شکلات فرم می دهیم سپس روی شیرینی ها را با پودرگردوی خرد شده تزئین می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *