وبلاگ

نان نارگیلی

نان نارگیلی

تنورگازی ۹۰کالا برای پخت انواع نان های محلی و سنتی ، کیک و شیرینی جات ، بریان مرغ و…. مناسب می باشد.

پخت نان نارگیلی

نان نارگیلی

نان نارگیلی

  • مواد لازم:

آرد ۵۰۰گرم ، آب ولرم ۲۰۰گرم ، تخم مرغ ۱عدد ، شکر ۹۰گرم ، وانیل نوک قاشق چایخوری ، مخمر ۶گرم ، نمک نصف قاشق چایخوری ، روغن مایع ۵۰گرم.

  • مواد میانی نان نارگیلی:

پودر نارگیل ۱لیوان پر ، پودرقند ۷۰گرم ، تخم مرغ ۱عدد ، وانیل و هل نوک قاشق چایخوری.

  • مواد رومال:

۱عدد تخم مرغ با کمی ماست و کمی عسل مخلوط می کنیم.

  • طرز تهیه نان نارگیلی:

آرد را الک کرده سپس همه مواد خشک را به آرد اضافه و مخلوط می کنیم. در ادامه تخم مرغ را اضافه کرده مخلوط می کنیم بعد آب را به مواد اضافه و خمیر را جمع می کنیم. خمیر آماده شده را کمی ورز داده روغن را کم کم اضافه و خمیر را به مدت ۱ربع ورز می دهیم. حالا خمیر آماده شده را در ظرفی چرب شده قرار داده روی آن را می پوشانیم و یک ساحت در محیط نسبتا گرم استراحت می دهیم.

در این فاصله مواد میانی را درست می کنیم برای این کار همه مواد را با هم مخلوط می کنیم حالا از خمیر چچانه هایی به اندازه تقریبا ۶۰گرم برداشته و باز می کنیم و از مواد میانی می گذاریم و دوباره چونه می کنیم. میز کار را آرد پاشی کرده و چونه ها را به آرامی با وردنه باز کرده و روی خمیر ها را سوراخ سوراخ می کنیم.

نان های آماده شده را داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا می چینیم روی آنهارا می پوشانیم و این بار حدودا ۴۰دقیقه استراحت می دهیم توجه داشته باشیم که بعد از استراحت سوراخ های خمیر را عمیق کنیم تا نون خیلی پف نکند. بعد از استراحت خمیر ها را رومال می زنیمم و در نهایت داخل تنورگازی ۹۰کالا که ۱۵ دقیقه قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کرده بودیم به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قرار می دهیم تا بپزند و زیر نان ها طلایی شود.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *