وبلاگ

نان فطیر خوشمزه محلی

نان فطیر خوشمزه محلی

تنورگازی ۹۰کالا برای پختن انواع نان ها ، شیرینی جات ، کیک و پیتزا ، بریان مرغ و…. بهترین گزینه می باشد.

پخت نان فطیر خوشمزه محلی

نان فطیر خوشمزه محلی

نان فطیر خوشمزه محلی

  • مواد اولیه برای تهیه خمیر نان:

آرد سفید ۳پیمانه ، شیر ولرم ۱/۲ پیمانه ، آب ولرم ۱/۲ پیمانه ، کره ۵۰ گرم ، خمیر مایه ۱قاشق غذاخوری ، نمک ۱قاشق مرباخوری ، تخم مرغ ۱عدد ، شکر ۱/۲ قاشق غذاخوری ، کنجد به میزان لازم.

  • طرز تهیه نان فطیر:

ابتدا یک کاسه کوچک انتخاب میکنیم تا شیر  شکر و خمیرمایه را داخل آن ریخته و هم می زنیم و برای ۱۰ دقیقه در جای گرم قرار می دهیم تا عمیل بیاید. ظرفی دیگر انتخاب کرده و در آن نمک  آرد و کره نرم شده را مخلوط می کنیم. در ادامه آب ولرم و خمیرمایه اماده شده را داخل ظرف ریخته و هم می زنیم. مواد را ابتدا به آرامی با قاشق همزده بعد از جمع شدن خمیر آن را حسابی با دست ورزمی دهیم . ظرفی گود را با روغن چرب کرده و خمیر را داخل آن قرار می دهیم و روی آن را سلفون کشیده و برای یک ساعت در مکانی گرم قرار ی دهیم تا خمیر پف کند.

در ادامه دستمان را با کمی روغن چرب کرده و خمیر را روی سطح کار آرد پاشی شده قرار داده و کمی ورز می دهیم تا پف آن بخوابد. سپس سینی تنورگازی ۹۰کالا را چرب کرده و خمیر را هر تعداد که می شود از آن چانه های کوچک جدا می کنیم و چانه ها را به قطر یک سانتی متری باز کرده و با انگشتمان روی آن طرح می اندازیم در ادامه خمیر را کجدد برای ۱۵ دقیقه می پوشانیم تا استراحت کند در نهایت آن را با شربت بار  زعفران  کنجد یا هر چیزی که دوست داشتیم رومال کرده سپس داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا که از ۱۰ دقیقه قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کرده بودیم به مدت ۳۰ دقیقه قرار می دهیم تا کاملا پخته شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *