وبلاگ

نان تنوری خونگی با تنورگازی چدن بزرگ

تنورگازی با قیمت مناسب

نان تنوری خونگی با تنورگازی چدن بزرگ

تنورگازی های ۹۰کالا در انواع مختلف و اندازه های مختلف تولید می شوند و کارایی های زیادی دارند. همچنین با این تنورگازی ها می توانید انواع نان ها و شیرینی جات ، کیک و پیتزا ، انواع فست فود و… را به راحتی در منزل بپزید.

طرز پخت نان تنوری خونگی

نان تنوری خونگی با تنورگازی چدن بزرگ

نان تنوری خونگی با تنورگازی چدن بزرگ

  • مواد لازم:

آرد گندم ۴پیمانه ، شیر ۱فنجان ، آب داغ ۳/۴ فنجان ، شکر ۱قاشق غذاخوری ، خمیر مایه ۱قاشق غذاخوری ، ماست ۲قاشق غذاخوری ، روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری ، نمک ۱ قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه خمیر نان تنوری:

ابتدا آب داغ و شیر ولرم و پودر خمیرمایه و شکر سه لیوان از آرد را داخل کاسه ریخته و خوب هم می زنیم تا کاملا یکدست شود و بعد ماست و نمک را اضافه کرده و مجدد مواد را ورز می دهیم. در ادامه روغن زیتون را با باقی مانده آرد کم کم به مواد اضافه می کنیم تا خمیر جمع شود. خمیر را برای ۱۰دقیقه خوب ورز می دهیم تا نرم شود سپس به مدت ۱ساعت درجای گرم استراحت می دهیم تا حجم آن دوبرابر شود. در ادامه از خمیر چانه گرفته و گرد می کنیم.

در این میان تنورگازی ۹۰کالا را روشن کرده و شعله پخش کن را در جای خود قرار می دهیم تا تنور گرم و آماده پخت باشد. در ادامه هر چانه را روی سطح آرد پاشی شده باز می کنیم و خمیر را تا جایی که می توانیم نازک می کنیم. می توانیم از یک بالشتک مانند نانوایی در منزل تهیه کرده و با کمک دست روی چدن تنورگازی ۹۰کالا منتقل کنیم. بعد از انتقال خمیر روی ساج چدنی تنور صبر می کنیم تا نان پف کند و بعد آن را برمی گردانیم تا طرف دیگر آن نیز پف کرده و طلایی رنگ شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *