وبلاگ

نان تافتون تنوری

بهترین تنورگازی خانگی

نان تافتون تنوری

تنورگازی های ۹۰کالا برای پخت انواع نان ها ، کیک ، شیرینی جات ، فست فود ، بریان کردن و… مناسب هستند.

پخت نان تافتون تنوری

نان تافتون تنوری

نان تافتون تنوری

  • مواد لازم:

آرد ۵۰۰گرم ، مخمر فوری ۲قاشق غذاخوری ، روغن مایع ۳قاشق غذاخوری ، نمک ۱قاشق غذاخوری ، شکر ۱قاشق غذاخوری ، آب ولرم ۳ پیمانه.

  • دستور پخت نان تافتون تنوری:

ظرفی مناسب انتخاب کرده خمیرمایه را به همراه شکر و مقداری آب ولرم مخلوط کرده کنار می گذاریم تا عمل بیاید. در ادامه آرد را الک کرده و کم کم به مخلوط خمیرمایه اضافه می کنیم. روغن مایع و نمک را داخل یک کاسه ترکیب کرده و و به مخلوط خمیرمایه و آورد می افزاییم. سپس آب را کم کم اضافه و مخلوط می کنیم و خمیر را ورز می دهیم تا یکدست شود. خمیر را داخل کاسه ای چرب شده قرار داده و روی آن را با سلفون می پوشانیم و در فضای گرم به مدت ۱ساعت استراحت می دهیم تا پف کرده و آماده ی پخت شود. قبل از حاضر شدن خمیر تنورگازی ۹۰کالا را با حرارت ۲۰۰ درجه سانیت گراد روشن می کنیم تا گرم شود.

مقداری آرد را روی یک سطح صاف پاشیده و تکه ای از خمیر را ببرداشته و با استفاده از وردنه آن را باز می کنیم. همه ی خمیر ها را به همین صورت آماده می کنیم داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا را چرب کرده و خمیر ها را داخل سینی می چینیم و با نوک چنگال روی آن سوراخ هایی ایجاد می کنیم با این کار در طول پخت از به وجود آمدن حباب جلوگیری می شود. همچنین در این مرحله می توانیم برای خوشمزه تر شدن نان ها مقداری کنجد روی خمیر بپاشیم. حالا سینی را داخل تنورگازی قرار داده و اجازه می دهیم حدود ۱۰دقیقه درون تنور بماند تا آماده شود. وقتی که نان تافتون تغییر رنگ داد متئجه می شویم که نان حاضر است.

برای پخت نان از ساج چدنی تنورگازی هم که برای پخت انواع نان مناسب می باشد میتوانیم استفاده کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *