وبلاگ

فر گازی خانگی رومیزی پیراشکی لایه ای

پیراشکی لایه ای خوشمزه با تنورگازی

این پیراشکی لایه ای خوشمزه و یا هرچیزی را می توانید با تنورگازی های ۹۰کالا که در انواع مختلفی تولید و کاربرد های زیادی دارند  بپزید.

پخت پیراشکی لایه ای خوشمزه

پیراشکی لایه ای خوشمزه با تنورگازی

پیراشکی لایه ای خوشمزه با تنورگازی

  • مواد لازم پیراشکی:

آب ۱لیوان ترجیحا گازدار  نمک ۱قاشق مرباخوری  آرد حدودا ۴پیمانه  روغ مایع ۱/۲ پیمانه  سرکه ۱قاشق غذاخوری  تخم مرغ ۱عدد

مواد میانی گوشت و مرغ و…

  • طرز تهیه:

ابتدا تمامی مواد مایع را درون کاسه بزرگ ریخته شامل روغن مایع  آب و سرکه را با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. سپس آرد و نمک را کم کم اضافه کرده و هم می زنیم تا جایی که خمیری نرم و انعطاف پذیر به دست آید که به دست نچسبد. این مرحله از دقت بالایی برخوردار است چرا که بافت خمیر نقش مهمی در لایه بندی پیراشکی دارد. خمیر آماده شده را به ۴ قسمت مساوی کرده و هر کردام را به شکل توپ در می آوریم. سپس روی آنها را با یک پارچه می پوشانیم و اجازه می دهیم خمیر ها به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه در محیط آشپزخانه استراحت کند.

در حین استراحت خمیر ۱۰۰گرم کره را از یخچال خارج کرده و در دمای اتاق قرار می دهیم تا کره نرم شود. پس از استراحت خمیر ها را یکی یکی برداشته و روی سطحی آرد پاشی شده قرار می دهیم. خمیر ها را با دقت باز کرده و چند بار روی هم تا می زنیم. تین کار باعث می شود خمیر ها لایه های هوایی تشکیل دهند که در نهایت به ایجاد بافت لایه ای کمک می کند. سپس روی خمیر ها را دوباره می پوشانیم برای مدت نیم ساعت دیگر در یخچال قرار می دهیم تا خمیر استراحت کرده و کره جذب لایه های خمیر شود. پس از استراحت از یخچال خارج کرده و روی سطح آرد پاشی شده قرار می دهیم.

ابتدا با کمک وردنه ضربه هایی به خمیر وارد می کنیم تا شروع به باز شدن کند. سپس با استفاده از وردنه خمیر را به آرامی باز می کنیم تا ضخامت آن به حدود ۱سانتی متر برسد. با استفاده از کاتر خمیر را برش می دهیم تا مربع هایی به ابعاد ۷ در ۷ سانتی متر ایجاد شود. بعد روی هر مربع خمیر مقداری از مواد میانی دلخواه مثل گوشت  مرغ  سبزیجات یا هر ترکیب دیگری که مایل هستیم قرار می دهیم و خمیر ها را به شکل دلخواه می چینیم و محکم می کنیم تا حین پخت باز نشود. روی سطح هر پیراشکی را با زرده تخم مرغ رومال کرده و کمی کنجد می پاشیم. تنورگازی ۹۰کالا را از قبل با دمای ۱۸۰درجه سانتی گراد گرم می کنیم. پیراشکی های آماده شده را درون سینی تنورگازی که با کاغذروغنی پوشانده ایم قرار داده و به مدت حدود ۳۰دقیقه تا زمانی که سطح آن ها طلایی و برشته شود می پزیم.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *