وبلاگ

شیرینی شکری خوشمزه و راحت

بهترین جنس تنورگازی

شیرینی شکری خوشمزه و راحت 

تنورگازی های ۹۰کالا بهترین و مناسب ترین تنورگازی ها برای پخت انواع نان ، کیک و شیرینی ، پیتزا ، و بریان مرغ و… در خانه می باشند.

پخت شیرینی شکری خوشمزه

شیرینی شکری خوشمزه و راحت 

شیرینی شکری خوشمزه و راحت 

  • مواد لازم:

روغن مایع ۱/۲ لیوان ، بکینگ پودر ۱قاشق مرباخوری ، شکر ۱/۳ لیوان ، وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری ، شیر ۱قاشق غذاخوری ، پودر کاکائو ۱قاشق غذاخوری ، تخم مرغ ۱عدد.

  • دستور پخت شیرینی شکری:

برای تهیه این شیرینی ابتدا مواد مورد نیاز را از یخچال خراج می کنیم تا به دمای محیط برسد. سپس آرد و بکینگ پودر را در کاسه ای ریخته و ۳بار الک کرده  و کنار می گذاریم. در ظرفی مناسب تخم مرغ و وانیل را ریخته و با همزن برقی به مدت ۵ تا ۷ دقیقه هم می زنیم تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شود و کف کند. سپس شکر را اضافه کرده و هم می زنیم تا دانه های شکر با تخم مرغ مخلوط شود. روغن مایع را اضافه و دوباره هم میزنیم تا ترکیب شوند. سپس آرد و بکینگ پودر از قبل الک شده را در ۳ مرحله به آرامی به مواد اضا۵ه کرده و با همزن دستی هم میزنیم دقت داشته باشیم فقط در حد مخلوط شدن آرد را در یک جهت با مواد هم بزنیم.

سپس با کمک دست و نوک انگشت ها ورز می دهیم. حالا خمیر را بین دو نایلون قرار داده و با وردنه به قطر ۵ یا ۶ سانت پهن می کنیم. سپس قالب دلخواه را برداشته و قالب می زنیم. مقداری شکر را به همراه خلال پشته روی شیرینی ها میریزیم. تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود. سپس روی سینی تنورگازی کاغذ روغنی انداخته شیرینی های قالب زده را درون سینی تنورگازی می چینیم و داخل تنورگازی با دمای ۱۷۰ درجه به مدت۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا پخته و طلایی رنگ شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *