وبلاگ

شیرینی رولی گردویی خوشمزه و لذیذ

شیرینی رولی گردویی خوشمزه و لذیذ

تنورگازی ها ۹۰کالا برای پختن انواع نان ها ، کیک و شیرینی جات ، پیتزا ، بریان کردن مرغ و… مناسب ترین تنورگازی ها هستند.

طرز پخت شیرینی رولی گردویی

شیرینی رولی گردویی خوشمزه و لذیذ

شیرینی رولی گردویی خوشمزه و لذیذ

  • مواد لازم:

تخم مرغ ۱عدد ، ماست ۲قاشق غذاخوری ، روغن مایع ۱استکان ، آرد تقریبا ۲و نیم پیمانه ، وانیل شکر ۱پاکت ، بکینگ پودر ۱پاکت ، سرکه ۱قاشق غذاخوری ، کره یا مارگارین ۲قاشق غذاخوری.

  • مواد لازم برای شربت:

شکر ۳پیمانه ، لیمو ترش تازه یک برش نازک.

  • طرز تهیه:

ابتدا تخم مرغ ها را در کاسه ای ریخته و با چنگال هم می زنیم تا از لختگی خارج شود و حجم آن کمی بیشتر شود. سپس مقداری وانیل اضافه کرده هم می زنیم تا بوی زهم تخم مرغ را بگیرد. سپس ماست را که به دمای محیط رسیده است روی مخلوط ریخته و هم می زنیم تا کاملا باهم ترکیب شوند و سپس روغن مایع را اضافه اضافه کرده و با هم مخلوط میکنیم تا یکدست شوند. بعد کره را که به دمای محیط رسیده و نرم است روی مواد می ریزیم مخلوط را همزده و سپس سرکه را روی مخلوط ریخته و مواد را با همزن دستی هم می زنیم تا یکدست شوند.

سپس بکینگ پودر را هم روی مخلوط ریخته و هم می زنیم. بعد در ظرفی دیگر آرد را الک می نیم تا سبک و یکدست شود. سپس کم کم و به صورت کنترل شده به مخلوط اضافه کرده و هم می زنیم. وقتی خمیر تشکیل شده یکدست شد لازم نیست آرد بیشتری اضافه کنیم. بعد با دست خمیر را کمی ورز می دهیم تا نرم و لطیف شده و به دست نچسبد. حالا روی خمیر را با سلفون می پوشانیم و اجازه می دهیم تا به مدت نیم ساعت در دمای محیط استراحت کند بعد خمیر را بین دو کاغذروغنی قرار داده و با وردنه به شکل مستطیل باز میکنیم. سپس کاغذروغنی را برداشته و روی همه قسمت های خمیر مغزگردوی خرد شده ریخته و پخش می کنیم و با دست کمی فشار می دهیم تا سفت شده و بیرون نریزد.

سپس خمیر را به صورت از وسط برش زده و تقسیم می کنیم تا تعدادی مربع هم اندازه تشکیل شود. بعد دوباره مربع را به شکل نوار های باریک با عرض ۲تا ۳سانتی متر برش می زنیم. بعد هر نوار برش زده را به صورت رول پیچیده و همه خمیر را به همین شکل درست کرده و سپس سینی تنورگازی ۹۰کالا را با کاغذروغنی چرب کرده و رول های شیرینی را کمی بافاصله در آن می چینیم سپس سینی را داخل تنورگازی که از ۱۰ دقیقه قبل گرم کرده ایم قرار داده و دمای آن را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کرده و اجازه می دهیم تا شیرینی ها به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه پخته و سطح آنها طلایی رگ شود. بعد از تنورگازی بیرون آورده و کنار می گذاریم تا خنک شود. بعد شربت خنک را روی آنها ریخته و چند دقیقه زمان می دهیم تا شربت کاملا به خورد شیرینی ها برود. حالا شیرینی ها را در یخچال قرار می دهیم تا کاملا خنک شوند و سپس روی آنها را با مقداری مغزگردوی خرد شده تزئین می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *