وبلاگ

شیرینی ارده و کنجد با طعمی متفاوت و جذاب

شیرینی ارده و کنجد با طعمی متفاوت و جذاب

برای پخت انواع نان و شیرینی جات ، کیک و پیتزا ، انواع فست فود و انواع غذا های خانگی و رستورانی از تنورگازی های ۹۰کالا استفاده کنید.

طرز پخت شیرینی ارده و کنجد در تنورگازی

شیرینی ارده و کنجد با طعمی متفاوت و جذاب

شیرینی ارده و کنجد با طعمی متفاوت و جذاب

  • مواد لازم:

آرد سفید قنادی ۲پیمانه ، ارده ۱/۲ پیمانه ، کنجد به میزان لازم ، پودر شکر ۱پیمانه ، بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه شیرینی ارده و کنجده:

ابتدا آرد سفید و بکینگ پودر را با هم ترکیب کرده و ۲ الی ۳ بار از الک رد می کنیم. این کار موجب  هوادهی شدن ذرات آرد و لطیف شدن بافت شیرینی می شود. پودر قند را هم از الک رد می کنیم و درون ظرف مناسبی می ریزیم. سپس روغن مایع وارده شده را به پودرقند اضافه می کنیم. ابتدا مواد را با لیسک کمی هم می زنیم تا باهم ترکیب شوند. سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۵دقیقه مواد را هم می زنیم تا کاملا پفکی و سبک شوند.

در این مرحله مواد خشک را کم کم به مایه شیرینی اضافه می کنیم. هنگامی که خمیر بافتی نرم و لطیف به خود گرفت یعنی خمیر آماده است و از افزودن اضافه آرد به آن خودداری می کنیم. حالا از خمیر شیرینی به اندازه یک گردوی کوچک برداشته و با کمک دست آن را گرد می کنیم. درون ظرف مناسبی مقداری کنجد می ریزیم.

توپ های خمیر شیرینی ها را در کنجد می غلتانیم تا تمام اطراف خمیر با کنجد کاور شود. ته سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی می اندازیم. شیرینی ها را روی سینی تنور کنار هم می چینیم و تنورگازی را از قبل گرم می کنیم. گرم کردن تنور در بافت نهایی شیرینی تاثیر مثبت دارد. سینی حاوی شیرینی را داخل تنورگازی با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۲ الی ۱۵ دقیقه قرار می دهیم تا بپزند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *