وبلاگ

سیب زمینی تنوری

سیب زمینی تنوری

با تنورگازی ۹۰کالا می توانید این غذای خوشمزه خونگی را به راحتی در منزل خود بپزید. تنورگازی های ۹۰کالا کابرد های زیادی دارند و از امکانات کاملی نیز برخوردار هستند.

طرز پخت سیب زمینی تنوری

سیب زمینی تنوری

سیب زمینی تنوری

  • مواد لازم:

سیب زمینی ۸۰۰گرم ، پیاز ۴۰۰گرم ، پنیر پارمسان به میزان لازم ، سیر ۳حبه رنده شده ، کره ۱۰۰گرم ، جعفری ۲۰۰گرم ، عصاره مرغ ۱عدد ، ادویه به میزان و نوع دلخواه.

  • طرز تهیه سیب زمینی تنوری:

فبل از شروع کار بهتر است تنورگازی ۹۰کالا را روشن کنیم تا گرم شود. سیب زمینی ها را به شکل دایره ای برش می زنیم. پیاز را پوست گرفته و به صورت خلالی خرد می کنیم. برگ های جعفری را جدا کرده و به طور کامل ریز می کنیم. کف ظرف مورد نظر را که حتما باید نسوز باشد را روغن زیتون می ریزیم. سیب زمینی ها را به صورت لایه ای کف ظرف می چینیم.

لابه لای سیب زمینی ها جعفری  پیاز و سیر رنده شده را با نمک و فلفل سیاه و ادویه های دلخواه اضافه کرده و در هر لایه به میزان دلخواه پنیر پارمسان را روی مواد رنده می کنیم. عصاره ی مرغ حل شده در یک لیوان آب جوش را روی سیب زمینی ها می ریزیم. کره را به همه ی قسمت های مواد می مالیم و با فویل روی ظرف را پوشانده و به مدت ۴۵ دقیقه داخل تنورگازی از قبل گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه قرار می دهیم تا به خوبی مغز پخت شود. بعد از این مرحله مجدد لازم است تا موا را دوباره در تنورگازی گذاشته اینبار بدون فویل به مدت ۲۰ تا ۳۰دقیقه زمان لازم است تا روی آن طلایی شود. (نوش جان)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *