وبلاگ

تنور گازی بزرگ شیرینی

تنور گازی بزرگ شیرینی

شیرینی ملکه بادام بسیار خوشمزه و مقوی

برای پخت این شیرینی خوشمزه یا هر کیک و شیرینی جات  نان و پیتزا و… از تنورگازی ۹۰کالا استفاده کنید.

طرز پخت شیرینی ملکه بادام

شیرینی ملکه بادام بسیار خوشمزه و مقوی

شیرینی ملکه بادام بسیار خوشمزه و مقوی

  • مواد لازم:

آرد شیرینی ۱/۲ پیمانه  پودر شکر ۱/۳ پیمانه  خامه ۲قاشق سوپ خوری  بکینگ پودر ۱/۸ قاشق چایخوری  عسل ۱/۳ پیمانه  وانیل ۱/۸ قاشق چایخوری  شکر ۱/۸ پیمانه  تخم مرغ ۱عدد  روغن ۱/۳ پیمانه  خلال بادام ۱پیمانه  کره ۱/۸ پیمانه  زعفران آب کرده ۱/۴ قاشق مرباخوری.

  • طرز تهیه شیرینی ملکه بادام:

در ظرفی روغن چودر شکر را باهم مخلوط کرده و هم می زنیم تا کاملا سبک و کرم رنگ شود. بعد تخم مرغ را به همراه وانیل اضافه کرده و به مدت ۱دقیقه هم می زنیم. سپس خامه و شیر را به مواد افزوده و با لیسک هم می زنیم. آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و دو تا سه بار الک می کنیم. بعد کم کم به مواد قبلی اضافه کرده و به آرامی هم می زنیم. این خمیر احتیاج به ورز دادن ندارد. کف سینی تنورگازی ۹۰کالا را چرب کرده و خمیر را به طور یکدست پخش کرده و داخل تنورگازی از قبل گرم شده با حرارت ۱۶۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه قرار می دهیم.

در فاصله ای که شیرینی در حال پخت است مواد رویه آن را آماده می کنیم. در این مرحله بقیه مواد گفته شده را باهم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا زمانی که مایه یکی دو جوش بزند وقتی که اطراف خمیر طلایی رنگ شد بلافاصله مواد رویه را روی آن پهن کرده و مجدد سینی را داخل تنورگازی قرار می دهیم تا روی آن هم طلایی رنگ شود. پس از پخت شیرینی ملکه بادام را از تنورگازی خارج کرده و همانطور که گرم است به شکل مربع یا مستطیل برش زده و بعد از خنک شدن با کاردک شیرینی ها را از سینی تنورگازی ۹۰کالا جدا می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *