وبلاگ

کیک یزدی خانگی

کیک یزدی خانگی

فرگازی های ۹۰کالا در انواع مختلف تولید شده و کاربرد های زیادی دارند. با این فرگازی های می توانید هر چیزی را به راحتی در منزل خود بپزید.

طرز پخت کیک یزدی خانگی

کیک یزدی خانگی

کیک یزدی خانگی

  • مواد لازم:

آرد ۳۰۰گرم ، تخم مرغ ۳عدد ، شکر ۲۰۰گرم ، بکینگ پودر ۱قاشق غذاخوری ، روغن مایع ۱۷۵گرم ، ماست غلیظ ۱۵۰گرم ، پودر هل ۱/۵ قاشق غذاخوری ، گلاب ۳قاشق غذاخوری ، عسل ۱قاشق غذاخوری.

  • طرز تهیه:

ابتدا فرگازی ۹۰کالا را روشن می کنیم تا وقتی که مواد کیک یزدی را آماده کنیم گرم شده باشد. تخم مرغ ها را در ظرفی مناسب شکسته شکر و پودر هل را اضافه کرده و با همزن برقی تا حدی که مخلوط کرم رنگ و کشدار شود هم می زنیم. سپس روغن مایع و ماست را به مخلوط اضافه کرده و برای مدت ۱دقیقه هم می زنیم. گلاب را افزوده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم.

در ظرفی جداگانه آرد  بکینگ پودر و نمک را مخلوط کرده و ۳مرتبه الک می کنیم و کم کم آن را به مواد کیک یزدی اضافه می کنیم تا آرد گلوله نشود. در ادامه قالب مخصوص کیک یزدی را با استفاده از کره یا روغن خوب چرب می کنیم و کمی آرد می پاشیم. حالا ۲/۳ از فضای هر قالب را با مواد کیک پر می کنیم. با استفاده از یکچاقو که آن را با روغن چرب کرده ایم روی هر کیک را برش سطحی می دهیم تا روی کیک گنبدی شکل شود. سینی فرگازی ۹۰کالا را بر می داریم و قالب کیک یزدی ها را روی آن می چینیم و داخل فرگازی از قبل گرم شده به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا بپزد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *