وبلاگ

کیک کشمشی با فرگازی

کیک کشمشی با فرگازی

برای پخت و پز راحت در منزل می توانید از تنورگازی های ۹۰کالا استفاده کنید که کاربرد های زیادی دارند و از امکانات کاملی برخوردار هستند.

پخت کیک کشمشی با فرگازی

کیک کشمشی با فرگازی

کیک کشمشی با فرگازی

  • مواد لازم:

کشمش ۱و ۱/۴ پیمانه ، شکر ۱و ۱/۸ پیمانه ، تخم مرغ هم دمای محیط ۳عدد متوسط ، کره هم دمای محیط ۳/۴ پیمانه ، شیر گرم پرچرب ۱/۲ پیمانه ، آرد تقریبا ۲و ۳/۴ پیمانه ، بکینگ پودر ۱و ۱/۲ قاشق چایخوری ، نمک ۱/۲ قاشق چایخوری ، وانیل ۱قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه:

کشمش هارا با آب سرد شسته و خشک می کنیم و با ۲قاشق غذاخوری آرد خوب مخلوط کرده و بعد الک می کنیم تا آرد اضافی آن گرفته شود. در ظرفی مناسب کره را با همزن هم می زنیم تا باز شود. سپس شکر را اضافه کرده ۲دقیقه با دور تند همزن هم می زنیم. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه و هر کدام را ۱دقیقه هم می زنیم. تخم مرغ و وانیل را هم افزوده خوب مخلوط می کنیم.

سپس شیر را اضافه کرده و با همزن دستی خوب مخلوط می کنیم تا صاف و یکدست شود. آرد را روی مواد الک می کنیم و با لیسک هم می زنیم تا کاملا یکدست شود. در آخر کشمش ها را اضافه کرده کمی هم می زنیم. قالب مورد نظر را چرب کرده و مواد ریخته و روی آن را صاف می کنیم سپس داخل فرگازی از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت تقریبا ۳۰دقیقه قرار می دهیم تا بپزد.

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *