وبلاگ

کیک وانیلی

کرونا # نان # سلامت.

قبل از شروع کار ابتدا تنورگازی ۹۰کالا را که وسیله ای پرکاربرد و مناسب برای پخت انواع کیک و شیرینی ، پیتزا ، نان و …مناسب می باشد با شعله ی کم روشن می کنیم تا گرم و آماده پخت شود.

 کیک وانیلی

  • طرز تهیه:

شیر ۱و ۱/۲ پیمانه ، شکر ۲پیمانه ، روغن مایع ۱ پیمانه ، تخم مرغ ۵عدد ، آرد ۴پیمانه ، وانیل کمی ، بکینگ پودر ۱قاشق غذاخوری سرپر.

  • طرز تهیه:

سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کرده در کاسه ای مناسب سفیده را با ۱پیمانه شکر تا حد سفت شدن با هم زن برقی هم میزنیم  و زرده را با باقیمانده  شکر تا حد کرم رنگ شدن همزده سپس وانیل را اضافه روغن را هم اضافه کرده هم میزنیم. حالا شیر را افزوده همزده آرد را هم با بکینگ پودر مخلوط کرده در چند مرحله به مواد قبلی اضافه کرده و هم میزنیم. در این مرحله همزن برقی را خاموش کرده و از چنگال استفاده می کنیم مواد را داخل قالب کیک که کاغذ روغنی انداخته ایم می ریزیم کمی از مواد را با کاکائو مخلوط کرده و روی کیک را تزئین می کنیم و قالب کیک را روی چدن تنورگازی ۹۰کالا که فقط شعله پایینی ان را که با حرارت پایینی وشعله ی کم روشن کرده و شعله پخش کن را هم در جای خود قرار داده ایم گذاشته و به مدت ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت می پزیم.

 

 کیک وانیلی

کیک وانیلی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *