وبلاگ

کوکی شکلاتی فوق العاده خوشمزه

کوکی شکلاتی فوق العاده خوشمزه

با تنورگازی های ۹۰کالا که انواع مختلف و کاربرد های زیادی دارد می توانید انواع نان و شیرینی ، کیک ، فست فود ، بریان مرغ و… بپزید.

طرز پخت کوکی شکلاتی خوشمزه

کوکی شکلاتی فوق العاده خوشمزه

کوکی شکلاتی فوق العاده خوشمزه

  • مواد لازم کوکی شکلاتی:

کره ۹۰گرم  آرد ۲۴۵ گرم  زرده تخم مرغ ۲عدد  آب جوش ۱قاشق سوپ خوری  قهوه ۱/۵ قاشق چایخوری  وانیل ۱/۴ قاشق سوپ خوری  شکر ۳ قاشق سوپ خوری  شکلات سفید ذوب شده ۲۰۰گرم  شکلات تلخ ذوب شده ۲۰۰گرم  خامه ساده ۱۰۰گرم.

  • طرز تهیه کوکی:

ابتدا سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته و چرب می کنیم. سپس تنورگازی را با دمای ۱۸۰ سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود.

شکر  کره و وانیل را هم می زنمی تا کرم رنگ شود. تخم مرغ را افزوده آرد را هم اضافه می کنیم. خمیر بدست آمده را با وردنه به ضخامت ۳ میلی متر باز کرده و با کاتر گرد برش داده و روی سینی تنورگازی قرار می دهیم و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه داخل تنورگازی می پزیم.

خامه را روی حرارت قرار داده وقتی جوش آمد شکلات سفید خرد شده را اضافه کرده سپس کرم را کنار می گذاریم تا کاملا خنک شود. وقتی کوکی ها پخت آنها را از تنورگازی خارج می کنیم. وقتی خنک شد داخل آن از مواد شکلات سفید به وسیله قیف و ماسوره پر می کنیم. وقتی خوش را گرفت کف شیرینی ها را داخل شکلات تلخ ذوب شده فرو می کنیم و اجازه می دهیم خودش را بگیرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *