وبلاگ

پخت نان پیتا خانگی با تنورک رومیزی

پخت نان پیتا خانگی با تنورک رومیزی

با تنورگازی ۹۰کالا که در انواع مختلف تولید می شوند می توانید این نان پیتا خونگی خوشمزه و یا کیک و شیرینی جات ، نان و پیتزا ، فست فود و… را به راحتی در منزل خود بپزید.

 طرز پخت نان پیتا خانگی با تنورک

پخت نان پیتا خانگی با تنورک رومیزی

پخت نان پیتا خانگی با تنورک رومیزی

  • مواد لازم:

آرد گندم تقریبا ۳۰۰گرم ، شکر ۵گرم ، نمک ۵گرم ، خمیر ترش ۵گرم ، روغن مایع ۲قاشق چایخوری ، آب ولرم ۱۹۰میلی لیتر.

  • طرز تهیه نان پیتا:

ابتدا داخل کاسه مناسب آرد ، شکر ، خمیر ترش و نمک را مخلوط کرده سپس روغن مایع و آب ولرم را به مواد خشک مخلوط شده اضافه کرده و هم می زنیم. خمیر بدست آمده را روی سطحی صاف ورز می دهیم تا یکدست شود و به دست نچسبد. اگر خمیر بدست چسبید کمی آرد اضافه می کنیم. خمیر ورز داده شده را گرد گرد کرده و داخل ظرفی گذاشته و روی آن را با سلفون می پوشانیم و اجازه می دهیم تا با دمای معمولی اتاق استراحت کرده و ور بیاید.

در ادامه خمیر پف کرده را به ۸ چانه تقسیم کرده و هر قسمت را به صورت توپ گردی در می آوریم و روی خمیر ها را با پارچه پوشانده و اجازه می دهیم تا به مدت ۱ ربع به همین شکل بماند. سپس روی سطح صافی آرد پاشیده و هر چانه را با وردنه به طول ۲۰ سانتی متر باز می کنیم خمیر های باز شده را به صورت تک تک کنار می گذاریم و روی آن را  می پوشانیم تا مرحله دوم ور آمدن خمیر شکل بگیرد. در این زمان تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۲۵۰ درجه سانتی گراد گرم کرده و بعد از ۲۰دقیقه خمیر را روی ساج چدنی تنورگازی قرار می دهیم تا به مدت ۵دقیقه نان بپزد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *