وبلاگ

نحوه پخت نان محلی با طعم ویژه و بسیار جذاب

نحوه پخت نان محلی با طعم ویژه و بسیار جذاب

تنورگازی های ۹۰کالا در انواع مختلف تولید می شوند که با همه ی آن ها می توانید هر چیزی را در منزل خود به راحتی بپزید.

طرز پخت نان محلی با طعم ویژه

نحوه پخت نان محلی با طعم ویژه و بسیار جذاب

نحوه پخت نان محلی با طعم ویژه و بسیار جذاب

  • مواد لازم:

آرد ۲پیمانه ، پیازچه ۱۰۰گرم ، روغن حیوانی ۱/۲ پیمانه ، شیر ۱پیمانه ، نمک و شکر به اندازه لازم.

  • طرز هیه نان محلی:

برای تهیه نا محلی ابتدا قسمت سبز پیازچه را کاملا ریز ریز خرد می کنیم. آرد را ۲ الی ۳بار الک کرده و اخل کاسه ای نسبتا بزرگ ریخته و وسط آن را گود می کنیم. سپس مقداری از شیر را به آن اضافه کرده و در صورت تمایل می توانیم مقداری شکر هم داخل مواد بریزیم. مقداری نمک هم بع مخلوط آرد اضافه کرده و هم می زنیم تا جایی که احتیاج به اضافه کردن شیر داشته باشد شیر را به خمیر اضافه کرده و هم می زنیم تا در نتیجه خمیر نرم و لطیفی بدست بیاوریم. خمیر ار کاملا ورز می دهیم.

سپس خمیر آماده شده را به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه استراحت می دهیم تا ور بیاید. وقتی خمیر پف کرد و حجمش دوبرابر شد آن را به چند چانه هم اندازه تقسیم می کنیم. سپس سطح کار را آرد پاشی کرده و با کمک وردنه خمیر را باز می کنیم تا کاملا نازک شود. بعد پیازچه را در نیمی از قسمت خمیر یعنی یک طرف نیم دایره خمیر ریخته و نیمه دیگر خمیر را روی آن برمی گردانیم و لبه های خمیر را با کمی فشار دست می بندیم. برای پخت این نان باید از ساج چدنی تنورگازی ۹۰کالا استفاده کرد.

تنورگازی را از ۵دقیقه قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کرده و اجازه می دهیم گرم شود. بعد خمیر را روی آن قرار می دهیم. وقتی یک طرف آن پخت و خال قهوه ای زد طرف دیگر آن را برمی گردانیم تا بپزد. بعد از پخت نان آن را برش زده و روی آن روغن جیواانی و یا کره می مالیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *