وبلاگ

نحوه پخت مرغ بریان تنوری

فرگازی استیل طلایی فول امکانات (کد 407)

نحوه پخت مرغ بریان تنوری

بهترین گزینه برای پختن انواع نان های محلی و سنتی ، کیک و شیرینی جات ، پیتزا  فست فود ، بریان مرغ و… در خانه تنورگازی های ۹۰کالا هستند.

نحوه پخت مرغ بریان تنوری

نحوه پخت مرغ بریان تنوری

نحوه پخت مرغ بریان تنوری

  • مواد لازم:

مرغ ۱عدد متوسط ، روغن زیتون ۲قاشق غذاخوری ، پیاز ۲عدد ، گوجه فرنگی ۲عدد ، فلفل دلمه ای ۲عدد ، سیب زمینی ۴عدد ، زعفران دم کرده ۱/۲ فنجان غلیظ ، پاپریکا ۱قاشق چایخوری ، فلفل قرمز ۱/۲ قاشق چایخوری ، نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم ، روغن یا کره به مقدار لازم.

  • طرز پخت مرغ بریان تنوری:

برای تهیه ابتدا خوب مرغ را تمیز کرده و در یک ظرف جادار مقداری آب ریخته سپس ۱قاشق غذاخوری نمک اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم. سپس مرغ را به مدت۱ساعت درون آب نمک قرار می دهیم. پس از گذشت این زمان مرغ را از آب نمک خارج کرده و خوب می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم. در ادامه یکی از پیاز ها را به صورت خلالی درشت خرد کرده دخل ظرف مناسب می ریزیم. یکی از فلفل دلمه ای ها را نیز به صورت خلالی درشت خرد کرده و به همراه لیمو ترش ، زعفران دم کرده ، روغن زیتون ، پاپریکا ، فلفل قرمز و مقداری نمک و فلفل سیاه به ظرف اضافه کرده و خوب ترکیب می کنیم و درب ظرف را گذاشته و حداقل به مدت ۶ساعت در یخچال قرار می دهیم. پس از گذشت این زمان مرغ را از یخچال خارج کرده تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. حالا فلفل دلمه ای و پیاز باقی مانده را به صورت درشت خرد کرده و درون شکم مرغ قرار می دهیم در صورت تمایل گوه فرنگی ها را نیز درون شکم مرغ قرار داده و شکم مرغ را با یک نخ محکم می دوزیم پاهای مرغ را نیز درون شکم مجع کرده و با نخ می بندیم. سپس ظرف مناسب انتخاب کرده و کف آن رابا یک لایه سیب زمینی ورزقه ای قرار داده و در صورت تمایل روی سیب زمینی مقداری پیاز و فلفل دلمه ای می ریزیم حالا مرغ را روی سیب زمینی ها قرار داده و روی ظرف را با فویل آلمینیومی می پوشانیم و چند سوراخ روی فویل ایجاد می کنیم. حالا ظرف را روی صفحه چدنی تنورگازی قرار داده و اجازه می دهیم به مدت ۱ساعت تا ۱ساعت و ۳۰ دقیقه بپزد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *