وبلاگ

ماهی کبابی با تنورک رومیزی

تنور گازی کوره ای سفید

ماهی کبابی با تنورک رومیزی

با استفاده از تنورگازی های ۹۰کالا می توانید انواع نان ها ، شیرینی جات ، کیک و پیتزا ، انواع فست فود ، مرغ و… را به راحتی در منزل خود بپزید.

طرز پخت ماهی کبابی با تنورک رومیزی

ماهی کبابی با تنورک رومیزی

ماهی کبابی با تنورک رومیزی

  • مواد لازم:

ماهی بدون استخوان ۴عدد ، زعفران دم کرده ۲قاشق غذاخوری ، کره ۵۰گرم ، روغن زیتون ۴قاشق غذاخوری ، پیاز ۱عدد متوسط ، آب لیمو ترش ۲قاشق غذاخوری ، نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم.

  • طرز تهیه ماهی کبابی:

ابتدا قطعات ماهی را پس از اینکه استخوان ها و قسمت های اضافی شان را جدا کردیم توی سینی قرار داده و روغن زیتون را روی گوشت ماهی ماساژ می دهیم. سپس پیاز را رنده کرده و با فشار دست آب پیاز را می گیریم و به همراه آب لیمو ترش روی گوشت ماهی ها با دست ماساژ می دهیم تا طعم دار شوند. در اخر مقداری نمک و فلفل سیاه روی گوشت ماهی ها می پاشیم. سپس ماهی ها را به آرامی داخل یک ظرف درب دار قرار داده و به مدت ۲ساعت در یخچال قرار می دهیم تا طعم مواد با گوشت ماهی تلفیق شود.

پس از اینکه ماهی ها به خوبی طعم دار شدند شعله های تنورگازی ۹۰کالا را روشن می کنیم و اجازه می دهیم برای ۱۵دقیقه گرم شود. سپس سینی تنورگازی را خوب چرب کرده ماهی را داخل سینی تنور گذاشته و سینی را برای ۴۰ الی ۵۰ دقیقه داخل تنور با حرارت ۲۰۰درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا بپزد. پس ازا ینکه گوشت ماهی ها به خوبی کباب شد مخلوط کره ذوب شده و زعفران را با قلمو روی ماهی کباب ها می کشیم تا لذیذ تر شوند. (نوش جان)

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *