وبلاگ

ماهی تنوری خانگی با طعم بسیار عالی

ماهی تنوری خانگی با طعم بسیار عالی

برای پخت این ماهی تنوری خوشمزه میتوانید از تنورگازی های ۹۰کالا که مناسب برای پختن انواع نان و شیرینی جات و.. هستند استفاده کنید.

پخت ماهی تنوری خانگی

ماهی تنوری خانگی با طعم بسیار عالی

ماهی تنوری خانگی با طعم بسیار عالی

  • مواد لازم:

ماهی غزل آلا ۴۰۰ الی ۵۰۰ گرم  سس مایونز ۱قاشق غذاخوری  آبلیمو تازه ۲قاشق غذاخوری  پودر سیر ۱قاشق چایخوری  فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری.

  • طرز پخت ماهی تنوری:

ابتدا مقداری سس مایونز را در ظرفی ریخته زرد چوبه و پودر سیر و فلفل سیاه را به آن افزوده و خوب ترکیب می کنیم سپس سرکه سفید را هم به مخلوط اضافه کرده و هم می زنیم تا کاملا همه مواد باهم ترکیب شوند. بعد یک لیمو ترش تازه را از وسط برش زده و آب آن را می گیریم و به مواد سس اضافه کرده و هم می زنیم تا خوب باهم مخلوط و یکدست شوند. سپس ماهی قزل آلای تمیز شده را از شکم برش داده و تمیز می شوییم و تیغ همه قسمت های آن را جدا می کنیم. سپس ماهی را در ظرفی قرار داده و مواد سس را روی قسمت گوشتی ماهی ریخته و پخش می کنیم تا همه قسمت ها کاملا با سس پوشانده شود.

بعد روی سس مقداری نمک پاشیده و سپس ماهی طعم دار شده را در یخچال قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۲ تا ۴ساعت اجازه می دهیم در یخچال بماند تا استراحت کرده و طعم دار شود و طعم همه مواد سس کامل به خورد گوشت ماهی برود. در ادامه کف سینی تنورگازی ۹۰کالا را با روغن مایع خوب چرب کرده و ماهی را از سمت پوست داخل سینی تنور قرار داده و قالب را در تنورگازی که از ۱۵ دقیقه قبل گرم شده است قرار داده و دمای آن را روی ۱۷۵ درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم و به مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه که بستگی به ضخامت ماهی دارد اجازه می دهیم تا در تنورگازی بپزد و روی آن کمی طلایی رنگ شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *