وبلاگ

طرز پخت کلوچه پرتقالی

طرز پخت کلوچه پرتقالی

تنورگازی های ۹۰کالا مناسب برای پخت انواع نان و غذا  کیک و شیرینی جات ، بریان مرغ و… می باشد.

 پخت کلوچه پرتقالی

طرز پخت کلوچه پرتقالی

طرز پخت کلوچه پرتقالی

  • مواد لازم:

آردقنادی ۱۴۰گرم ، تخم مرغ ۳عدد ، کره هم دمای محیط ۱۰۰گرم ، رنده پوست پرتقال ۱قاشق مرباخوری ، پودرقند الک شده ۱۰۰گرم ، بکینگ پودر ۱قاشق چایخوری ، اسانس پرتقال چندقطره ، وانیل نوک قاشق چایخوری ، شکلات ذوب شده برای تزئین.

  • طرز تهیه کلوچه پرتقالی:

ابتدا مقداری کرده را در کاسه ای ریخته سپس پودر قند را اضافه و هم بزنید. برای اینکه پودرقند کاملا به خورد کرده برود پشت قاشق را روی کره فشار داده خوب مخلوط می کنیم. سپس ترکیب کرده و پودرقند را با همزن برقی به مدت ۱دقیقه هم بزنید تا کاملا باهم مخلوط و یکدست شود. این مخلوط باید کرم رنگ و کشدار شود. حالا یکی از تخم مرغ ها را به مواد اضافه و با همزن برقی به مدت ۱دقیقه هم بزنید وقتی تخم مرغ از حالت لختگی خارج شد مقداری وانیل می ریزیم و خوب ترکیب می کنیم تا بوی زهم تخم مرغ را بگیرد بعد با لیسک اطراف ظرف را دورگیری کنید.

حالا تخم مرغ دوم را هم اضافه هم میزنیم تا کاملا مخلوط و جذب مواد شود سپس تخم مرغ سوم را اضافه و مجددا به مدت ۱دقیقه هم میزنیم تا خوب با هم ترکیب شده و یکدست شوند. بعد پوست پرتقال را با رنده ریز رنده و به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا عطر آن پخش شود. سپس آرد را در ظرفی دیگر الک کرده تا بافت آن سبک شود.مقداری بکینگ پودر را به آرد اضافه ترکیب و دوباره آرد و بکینگ پودر را باهم الک کنید تا خوب باهم مخلوط شوند. سپس ترکیب آرد را طی دومرحله و کم کم به مخلوط اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا خوب ترکیب شده و گلوله های آرد در مخلوط باقی نماند. مخلوط تشکیل شده باید کاملا صاف ، یکدست و با غلظت مناسب باشد.

سپس مخلوط تشکیل شده را در قیف ریخته سینی تنورگازی ۹۰کالا را چرب کرده و با قیف روی کاغذروغنی با کمی فاصله از هم پایپ  کنید. بعد قالب را در تنورگازی که از ۱۰دقیقه قبل کرده بودیم با درمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار داده و اجازه دهید کلوچه ها به مدت ۱۵ الی ۲۰دقیقه در تنورگازی پخته و سطح آن طلایی رنگ شود. سپس سینی را از تنورگازی بیرون آورده در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود. سپس کلوچه ها را در ظرف دیگری چیده و به دلخواه می توانید آنها را تزئین کنید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *