وبلاگ

طرز تهیه کیک ساده خانگی

طرز تهیه کیک ساده خانگی

آرد قنادی ۲ پیمانه ، شکر ۱ پیمانه ، شیر ۱ پیمانه ، روغن مایع ۲/۳ پیمانه ، تخم مرغ ۴ عدد ، وانیل کمی ، پودر کیک ۱ قاشق غذا خوری. 

قبل از هرکاری تنورگازی را با حرارت ملایم روشن میکنیم و شعله پخش کن را هم روی شعله پایین قرار می دهیم تا برای پخت و پزی با کیفیت آماده باشد.

طرز تهیه کیک

زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کرده و در کاسه ای مناسب سفیده را با همزن برقی خوب هم می زنیم تا سفید رنگ شده و از ظرف نریزد و آن را در یخچال می گذاریم زرده را هم با شکر و وانیل هم می زنیم تا سفید و کشدار شود ،حالا کم کم شیر و روغن را اضافه کرده هم می زنیم آرد و پودر را الک کرده آن را به مخلوط زرده اضافه می کنیم در انتها سفیده را به مواد اضافه کرده و مواد را به صورت دورانی هم میزنیم دقت داشته باشیم که در یک جهت هم بزنیم تا کیک خوب پف کند مایع کیک را در قالبی که چرب کرده ایم می ریزیم و روی ساج چدنی تنورگازی که از قبل گرم کرده بودیم و فقط شعله پایینی که به صورت ملایم روشن است به مدت ۴۵ دقیقه قرار می دهیم تا بپزد. کیک را بعد از سرد شدن به دو قسمت تقسیم کرده روی آن را با خاممه می پوشانیم سپس لایه دیگر را روی آن قرار داده و روی آن را با خامه می پوشانیم.

طرز تهیه کیک ساده خانگی

طرز تهیه کیک ساده خانگی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *