وبلاگ

دستور پخت نان شیرمال

دستور پخت نان شیرمال

تنورگازی های ۹۰کالا وسیله ای مناسب  برای پخت انواع نان های سنتی و محلی ، پیتزا  کیک و شیرینی جات ، بریان کردن و… می باشد.

 پخت نان شیرمال

دستور پخت نان شیرمال

  • مواد لازم:

آرد ۴۰۰گرم ، شیر نصف لیوان ، آب نصف لیوان ، شکر ۱۲۰ گرم ، پودر مخمر فوری ۱/۵ قاشق سوپ خوری ، تخم مرغ ۱عدد ، روغن مایع ۳/۴ پیمانه ، نمک کمی.

  • طرز تهیه نان شیرمال:

خمیرمایه را به همراه یک قاشق غذاخوری شکر و آب ولرم در یک کاسه مخلوط و درب ظرف را می بندیم و کنار می گذاریم تا عمل بیاید. جالا یک کاسه جادار انتخاب و تخم مرغ ها را به همراه شکر ، شیر ولرم و نمک در آن می ریزیم و نصف آرد را به همراه خمیر مایه عمل آمده به کاسه اضافه و خوب مخلوط می کنیم.

در ادامه روغن را اضافه کرده و آرد باقیمانده را به تدریج اضافه می کنیم تا خمیر جمع شده و حالت منسجم پیدا کند. خمیر را ۱۰دقیقه ورز می دهیم و در ظرفی چرب شده قرار می دهیم و روی آن را سلفون می کشیم و در جای گرم حدودا ۱ساعت استراحت می دهیم تا حجم آن دوبرابر شود.

حالا خمیر را کمیورز می دهیم تا هواگیری شود. سپس به چونه های ۱۰۰گرمی تقسیم می کنیم. در این مرحله تنورگازی ۹۰کالا را با حرارت پایین روشن می کنیم تا گرم شود. سپس چونه ها را با وردنه کمی صاف می کنیم و یا به سلیقه خود شکل می دهیم وقتی خمیر ها آماده شد داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا می چینیم. رومال کرده و کنجد می پاشیم . سینی را داخل تنورگازی که از قبل گرم کرده بودیم قرار می دهیم . حدود ۲۰ دقیقه زمان نیاز داریم تا نان ها بپزند و طلایی شوند.

(اگر بخواهیم نان ها را در سینی دیگری بپزیم می توانیم سینی موردنظر را روی چدن تنورگازی قرار دهیم. در غیر این صورت چدن تنورگازی را برمی داریم تا حرارت به ته سینی تنورگازی برسد و نان ها به صورت یکنواخت پخته و مغز پخت شود.)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *