وبلاگ

پخت کیک شکلاتی با تنور خونگی کوچک

تنور گازی استیل

پخت کیک شکلاتی با تنور خونگی کوچک

تنورگازی های ۹۰کالا کاربرد های زیادی دارند و در انواع مختلف تولید می شوند وهمچنین از امکانات کاملی نیز برخوردار هستند.

طرز پخت کیک شکلاتی با تنورگازی

پخت کیک شکلاتی با تنور خونگی کوچک

پخت کیک شکلاتی با تنور خونگی کوچک

  • مواد لازم:

آرد ۲/۵پیمانه ، شکر ۱/۵ پیمانه ، روغن مایع ۱/۲ پیمانه ، شیر ۱پیمانه ، وانیل نوک قاشق چایخوری ، بکینگ پودر ۲قاشق چایخوری ، پودرکاکائو ۱/۲ پیمانه ، تخم مرغ ۴عدد.

  • طرز تهیه کیک شکلاتی:

قبل از انجام هرکاری شعله های تنورگازی ۹۰کالا را روشن کرده و شعله پخش کن را در جای خود قرار می دهیم تا تنور گرم و آماده پخت باشد. ابتدا تخم مرغ و شکر را با همزن برقی حدود ۷دقیقه هم می زنیم تا کاملا کرم رنگ و کشدار شود. سپس روغن و شیر را اضافه کرده و دوباره با همرن هم می زنیم.

سپس آرد  بکینگ پودر  وانیل و پودرکاکائو را باهم مخلوط کرده و ۳بار الک می کنیم و کم کم به مواد اضافه کرده و دوباره با دور کند همزن فقط در حدی که مواد کیک یکدست شود هم می زنیم. سپس قالب را خوب چرب کرده و مواد را داخل قالب می ریزیم و قالب را روی ساج چدنی تنورگازی۹۰کالا که از قبل گرم کرده بودیم با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد با و به مدت ۵۰ دقیقه قرار می دهیم.. وقتی کیک پخت آن را از قالب خارج کرده و روی آن را با گاناش تزئین می کنیم.

  • مواد لازم برای تهیه گاناش:

خامه صبحانه ۲۰۰گرم ، شکلات تخته ای ۲۰۰گرم.

  • طرز تهیه گاناش:

خامه را روی حرارت کم می گذاریم و شکلات را به آن اضافه کرده و هم می زنیم تا شکلات داخل خامه ذوب شود. بعد از روی حرارت بر میداریم و اجازه می دهیم خنک شود و بعد برای تزئین کیک استفاده می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *