وبلاگ

پخت لازانیا تنوری ساده و مقوی

پخت لازانیا تنوری ساده و مقوی

تنورگازی های ۹۰کالا برای پختن انواع نان و پیتزا ، شیرینی ، کیک و پیتزا ، بریان کردن مرغ و… مناسب ترین و بهترین گزینه هستند.

نحوه پخت لازانیا تنوری

پخت لازانیا تنوری ساده و مقوی

پخت لازانیا تنوری ساده و مقوی

  • مواد لازم:

ورق لازانیا ۵۰۰گرم ، گوشت چرخ کرده ۵۰۰گرم ، فلفل دلمه ای ۲عدد ، قارچ ۵۰۰ گرم ، پیاز ۱عدد ، رب گوجه فرنگی ۲قاشق غذاخوری ، پنیرپیتزا ۴۰۰گرم ، آب لیموترش ۱قاشق غذاخوری ، آویشن ۱قاشق غذاخوری ، نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم ، زردچوبه و روغن به مقدار لازم.

  • مواد لازم سس بشامل:

آرد سفید ۲قاشق غذاخوری ، کره ۵۰گرم ، شیر ۲لیوان.

  • طرز تهیه لازانیا تنوری:

ابتدا پیاز ها را به صورت نگیننی ریز خرد کرده و به همراه کمی روغن داخل تابه ای مناسب ریخته و روی حرارت به خوبی تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در این مرحله گوشت چرخ کرده را به همراه مقداری نمک  فلفل سیاه و زردچوبه به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند. سپس فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خرد کرده و به تابه می افزاییم و تفت می دهیم تا با دیگر مواد یکدست شود. سپس قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد کرده و به همراه آب لیمو ترش به تابه اضافه می کنیم. در ادامه قارچ ها را هم تفت می دهیم تا آب بیندازد و سرخ شود.

در این مرحله مواد داخل تابه را به یک سمت جمع کرده و در قسمت دیگر رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و چند دقیقه تفت می دهیم تا سرخ شده و طعم خامی اش گرفته شود. حالا درب تابه را می گذاریم تا مواد با آب خودشان بپزند. در همین حین سس بشامل را آماده می کنیم. برای این کار آرد را درون تابه جداگانه ریخته و کمی تفت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود. حالا کره را اضافه کرده و به صورت مرتب مواد را هم می زنیم تا آرد گلوله نشود و غلیظ شود. سپس از روی حرارت کنار می گذاریم و اجازه می دهیم خنک شود. مواد گوشتی را هم پس از اینکه آب درون تابه کشیده شده از روی حرارت کنار می گذاریم تا خنک شود. در ادامه تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا بطور کامل گرم شود.

سپس یک ظرف مناسب انتخاب کرده ورقه های لازانیا را درون آب ولرم قرار می دهیم تا کمی نرم شود. حالا مقداری سس بشامل در کف ظرف ریخته سپس یک ورقه لازانیا روی سس قرار می دهیم در ادامه یک لایه نازک از مخلوط گوشت چرخ کرده روی ورقه لازانیا پهن می کنیم. سپس کمی پنیرپیتزا و آویشن روی آن می پاشیم به همین ترتیب مواد لازانیا را به صورت لایه ای روی هم می چینیم لایه آخر را با پنیر پیتزا می پوشانیم سپس ظرف را به مدت ۳۰دقیقه روی ساج چدنی تنورگازی ۹۰کالا قرار می دهیم تا لازانیا آماده شود.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *