وبلاگ

نحوه پخت کیک تارت کاراملی خوش بافت

نحوه پخت کیک تارت کاراملی خوش بافت

این کیک تارت کاراملی تنوری رو می توانید در انواع تنورگازی های ۹۰کالا با امکانات کامل در خانه خود به راحتی بپزید.

نحوه پخت کیک تارت کاراملی

نحوه پخت کیک تارت کاراملی خوش بافت

نحوه پخت کیک تارت کاراملی خوش بافت

  • مواد لازم:

تخم مرغ ۳عدد ، شکر ۱پیمانه ، شیر ۳/۴ پیمانه ، روغن مایع ۱/۲ پیمانه ، آرد قنادی ۱و نیم پیمانه ، بکینگ پودر ۱ و نیم قاشق چایخوری ، نمک ۱پنس.

  • مواد لازم برای پودینگ کاراملی:

شکر ۳قاشق سوپ خوری سرپر ، نشاسته ذرت ۳قاشق سوپ خوری سرپر ، شیر ۱/۲ پیمانه ، بادام زمینی بو داده بدون نمک به مقدار لازم.

  • طرز تهیه کیک تارت کاراملی:

ابتدای کار قالب کیک را به خوبی چرب کرده و کنار می گذاریم. بکینگ پودر و نمک را داخل الک ریخته و ۳ بار الک می کنیم تا کاملا مخلوط شود و کنار می گذاریم. تخم مرغ ها و شکر را در ظرفی ریخته و وانیل را به آن اضافه می کنیم و با دور تند همزن ۵دقیقه هم می زنیم تا کاملا حجیم و کرم رنگ و کشدار شود. روغن مایع را اضافه و با دور کند همزن در حد مخلوط شدن هم می زنیم. بعد شیر را اضافه کرده و دوباره با دور کند همزن هم می زنیم.

در ادامه مخلوط آرد و بکینگ پودر و نمک را روی مایه کیک الک می کنیم و با لیسک مخلوط می کنیم تا مایه کیک کاملا یکدست شود و هیچ گلوله آردی داخل آن باقی نماند. مایه کیک را داخل قالب تارت کیک ریخته و قالب را ۳بار به آرامی روی سطح کار می زنیم. این کار باعث خروج هوای جمع شده در مایه کیک می شود و در نهایت کیک به صورت صاف پف کرده . گنبدی نمی شود. قالب را داخل تنورگازی ۹۰کالا که از قبل گرم کرده بودیم با دمای ۱۸۰درجه سانتی گرادبه مدت حدودا ۳۰ دقیقه می پزیم.

در آخر با یک سیخ چوبی کیک را از قسمت وسط تست می کنیم اگر سیخ چوبی تمیز بیرون آمد قالب را از تنورگازی خارج می کنیم و اجازه می دهیم خنک شود. وقتی کیک خنک شد آن را داخل ظرف مورد نظر قرار داده می توانیم ۱/۴ پیمانه شیر را روی تمام سطح رویی کم کم بریزیم تا کیک کمی مرطوب شود. شکر و نشاسته ذرت را مخلوط می کنیم سپس پاکت کارامل را داخل ظرفی ریخته و با همزن برقی مخلوط می کنیم.

شیر را کم کم و در چند مرحله اضافه کرده و همزمان هم می زنیم تا مواد کاملا یکدست و مخلوط شوند. قابلمه را روی حرارت کم قرار داده و هم می زنیم تا مواد کم کم شروع به غلیظ شدن کند و به غلظت فرنی برسد. کره را اضافه کرده و هم می زنیم و در آخر وانیل را اضافه کرده و مخلوط می کنیم و حرارت را خاموش می کنیم. پودینگ را روی کیک ریخته و با لیسک روی آن را صاف می کنیم و کنار می گذاریم تا کاملا خنک شود. در این فاصله سس کاراملی را آماده می کنیم. برای این کار شکر را در قابلمه ای ریخته و روی حرارن کم قرار داده و اجازه می دهیم تا شکر آب شود و شروع به کارامل شدن کند.

مراقب باشید که حرارت خیلی بالا نباشد یا شکر بعد از اینکه کامل کارامل شد بیش از حد روی حرارت نماند چون ممکن است بسوزد و تیره شود. وقتی همه ی شکر ها کارامل شدند و هیچ دانه شکر باقی نماند کره هم دمای محیط را اضافه کرده و هم می زنیم. نشاسته ذرت را به شیر اضافه کرده برای سس کاراملی و بعد در دو نوبت به کارامل اصافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا مواد غلظت پیدا کند. ووقتی غلیظ شد حرارت را خاموش کرده و اجازه می دهیم خنک شود. بعد سس را داخل قیف یکبار مصرف ریخته و روی پودینگ کاراملی را با سس کاراملی تزئین می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *