وبلاگ

نحوه پخت شیرینی مربایی نرم و لطیف

نحوه پخت شیرینی مربایی نرم و لطیف

تنورگازی های ۹۰کالا در انواع مختلف تولید شده و کاربرد های زیادی دارند. همچنین دارای امکانات کامل هستند و می توانید هر چیزی را به راحتی در منزل به راحتی بپزید.

نحوه پخت شیرینی مربایی

نحوه پخت شیرینی مربایی نرم و لطیف

نحوه پخت شیرینی مربایی نرم و لطیف

  • مواد لازم:

آرد قنادی ۶۰۰گرم ، پودرقند ۱۰۰گرم ، روغن صاف ۳۰۰گرم ، عسل یا شربت بار ۶۰گرم ، وانیل نوک قاشق چایخوری ، شیر پرچرب ۶۰ گرم ، تخم مرغ ۱عدد ، مارمالاد به مقدار لازم.

  • طرز تهیه شیرینی مربایی:

ابتدا روغن را به همراه پودرقند داخل یک کاسه مناسب ریخته و با دور تند همزن مخلوط می کنیم تا بافت مواد سبک و پوک شود. در ادامه عشل را اضافه می کنیم. دراین مرحله تخم مرغ را به همراه شیر و وانیل اضافه کرده و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم سپس آرد را روی مواد الک کرده و در حین الک کردن مواد را مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود. پس از اینکه خمیر نرم و ممنسجم شد آن را درون سلفون می پیچیم و به مدت ۴ساعت درون یخچال قرار می دهیم.

پس ۱ساعت به خمر در فضای آشپزخانه استراحت می دهیم تا نرم شود. در این مرحله تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. حالا خمیر را از سلفون خارج کرده و روی سطح کار به قطر ۳ تا ۵ میلی متر با وردنه باز می کنیم و با کاتر دلخواه قالب می زنیم. نصف خمیر های قالب زده شده را با ته ماسوره سوراخ می کنیم. در ادامه سینی تنورگازی را با کاغذروغنی می پوشانیم. سپس خمیر ها را به ترتیب درون سینی تنور می چینیم و سینی را به مدت ۲۰دقیقه درون تنور قرار می دهیم تا شیرینی ها بطور کامل بپزند.

بعد از اینکه اطراف شیرینی ها شروع به طلایی شدن کرد آن ها را از تنور خارج کرده و اجازه می دهیم بطور کامل خنک شود. در این مرحله بین هر دو شیرینی مقداری مارمالار می ریزیم و آن را فشار می دهیم تا بطور کامل به هم بچسبند. برای زیبا تر شدن شیرینی ها می توانیم مقداری بریلو داخل سوراخ روی شیرینی ها بریزیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *