وبلاگ

نحوه پخت شیرینی زبان

نحوه پخت شیرینی زبان

تنورگازی ها ۹۰کالا محصولی مناسب برای پخت انواع نان های محلی و سنتی ، کیک و شیرینی جات ، بریان مرغ و… می باشد.

 پخت شیرینی زبان

نحوه پخت شیرینی زبان

نحوه پخت شیرینی زبان

  • مواد لازم شیرینی زبان:

شکر ۱پیمانه ، آب ۱/۲ پیمانه ، گلاب ۱/۴ پیمانه ، خمیر هزارلا ۱ بسته ، زعفران دم شده ۲قاشق غذاخوری ، پودرپسته ۲ قاشق غذاخوری.

  • طرز تهیه شیرینی زبان:

برای تهیه شیرینی ابتدا شهد آن را آماده می کنیم. برای این کار ابتدا شکر را به همراه آب درون قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم تا ذرات شکر درون آب حل شود. حالا گلاب را به همراه زعفران دم کرده به شربت اضافه کرد و هم می زنیم و قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم. وقتی شربت جوش آمد قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در این مرحله خمیر هزارلا را یخ زدایی کرده و روی سطح کار قرار می دهیم و با قالب شیرینی زبان کاتر می زنیم و روی سینی تنورگازی ۹۰کالا را با کاغذروغنی می پوشانیم و خمیر های قالب زده را درون سینی تنورگازی قرار می دهیم.

حالا تنورگازی را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کرده و اجازه می دهیم تنورگازی کاملا گرم شود. سپس برس را به شهد شیرینی آغشته کرده و روی خمیر می مالیم و مجددا یک لایه خمیر روی خمیر قبلی قرار داده و مجددا برس را به شهد آغشته و روی خمیر می مالیم. سپس با چاقو وسط خمیر را خط می اندازیم و سینی را داخل تنورگازی قرار داده و اجازه میدهیم به مدت ۲۰ دقیقه شیرینی ها بپزند. پس از گذشت این زمان که شیرینی ها پخت و روی آنها طلایی و خوشرنگ شد آنها را از تنورگازی خارج می کنیم و مجددا برس را به شهد شیرینی آغشته کرده و روی تمام سطح و اطراف شیرینی ها می مالیم و مقداری پودرپسته روی آنها به عنوان تزئین می کنیم.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *