وبلاگ

نان شیری محلی

نان شیری محلی

تنورگازی ها ۹۰کالا علاوه بر دارا بودن توانایی فرهای بزرگ و برقی در امر شیرینی پزی و کیک یک تنورخانگی نیز محسوب می شود که می توانیم به سادگی انواع نان های محلی ، روغنی ، سنتی و یا گریل کردن انواع غذا ها از جمله مرغ ، گوشت ، ماهی ، سبزیجات را در آن به سادگی طبخ کنیم.

پخت نان شیری محلی

نان شیری محلی

نان شیری محلی

  • مواد لازم نان شیرینی:

آرد ۲پیمانه ، شکر ۱/۴ پیمانه ، شیر ولرم ۱پیمانه ، زردچوبه ۱/۲ قاشق چایخوری ، خمیرمایه ۱قاشق غذاخوری.

  • مواد لازم برای رومال:

زرده تخم مرغ ۱ عدد ، زردچوبه نوک قاشق چایخوری ، ماست ۱ قاشق غذاخوری ، کنجد به مقدار لازم.

  • طرز تهیه نان شیرینی محلی:

ابتدای کار شیر را به همراه زردچوبه ، شکر و خمیرمایه درون کاسه مناسب ریخته مخلوط می کنیم و به مدت ۱۰دقیقه کنار می گذاریم تا خمیرمایه عمل بیاید. وقتی خمیرمایه فعال شد آرد را کم کم درون کاسه الک کرده و با لیسک مخلوط می کنیم تا خمیر کمی جمع شود.. سپس به اضافه کردن آرد ادامه می دهیم تا خمیری لطیف حاصل شود. حالا خمیر را درون ظرف چرب گذاشته و روی آن را با سلفون می پوشانیم و اجازه می دهیم به مدت ۱ ساعت در جای گرم استراحت کرده و حجیم شود. پس از گذشت این رمان تنورگازی ۹۰کالا را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود.

سپس خمیر را به ۷چانه یکسان تقسیم کرده و روی سطح آرد پاشی شده قرار می دهیم و حالا خمیر ها را با وردنه کمی باز می کنیم. در این مرحله سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته و خمیر ها را به آرامی و با فاصله از هم درون سینی می چینیم و با چنگال چندین سوراخ روی آنها ایجاد می کنیم. سپس زرده تخم مرغ به همراه ماست و زردچوبه را مخلوط کرده و روی خمیر ها را با این مخلوط رومال کرده کنجد می پاشیم. حالا سینی راداخل تنورگازی قرار می دهیم تا نان ها به مدت ۱۵دقیقه داخل تنور بمانند تا بپزند و روی آنها طلایی و خوشرنگ شود. می توانیم برای پخت این نان ها از ساج چدنی تنورگازی ۹۰کالا هم استفاده کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *