وبلاگ

نان اهری خوشمزه با تنورگازی

نان اهری خوشمزه با تنورگازی

تنورگازی های ۹۰کالا وسیله ای کاربردی هستند که با آنها می توان انواع غذاها ، شیرینی جات ، فست فود ، بریان مرغ و… را بپزید.

طرز پخت نان اهری خوشمزه

نان اهری خوشمزه با تنورگازی

نان اهری خوشمزه با تنورگازی

مواد لازم:

آرد سفید ۳۰۰گرم ، روغن مایع ۸۰گرم ، تخم مرغ ۱عدد ، وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری ، پودر قند ۱۴۰گرم ، ماست ۸۰گرم ، سرکه سفید ۱ قاشق غذاخوری ، بکینگ پودر ۱قاشق غذاخوری سرخالی ، پودر زنجبیل ۱قاشق غذاخوری ، پودر هل ۱/۲ قاشق چایخوری.

  • مواد لازم برای رویه نان:

عسل یا شیره انگور ۱قاشق غذاخوری  نمک ۱پنس  کنجد به مقدار لازم.

  • طرز تهیه نان اهری:

ابتدا تخم مرغ  وانیل  پودر قند الک شده را داخل کاسه ای ریخته و با دور تند همزن هم می زنیم تا کاملا کرم رنگ و کشدار شود. سپس بکینگ پودر و سرکه سفید را به ماست اضافه و مخلوط می کنیم. ماست به سرعت پف می کند آن را به مخلوط تخم مرغ و پودر قند اضافه می کنیم و در حد مخلوط شدن با همزن هم می زنیم. در ادامه روغن مایع را به مواداضافه کرده و کمی هم می زنیم تا مخلوط شود و بعد پودر هل و پودر زنجبیل را افزوده و مخلوط می کنیم. حالا آرد را کم کم روی مواد الک می کنیم و با قاشق کاملا مخلوط کرده و وقتی خمیر شکل گرفت مواد را با دست جمع می کنیم تا خمیر چسبناکی به دست آید. خمیر را زیاد ورز نمی دهیم چون باعث خشک شدن نان شده و همچنین باعث می شود نان لطافت و نرمی لازم را نداشته باشد.

خمیر را داخل ظرفی چرب شده قرار می دهیم ور وی آن را سلفون کشیده و ۱ الی ۲ساعت درون یخچال استراحت می دهیم. بعد از استراحت روی سطح کار را آرد پاشی کرده و با کمک وردنه خمیر را به ضخامت ۱سانیت متر باز می کنیم و با کاتر گرد قالب می زنیم. برای تهیه رومال زرده تخم مرغ و عسل و نمک را داخل ظرفی با چنگال هم می زنیم تا کاملا مخلوط و یکدست شود. خمیر های قالب زده را با فاصل در سینی تنورگازی ۹۰کالا که با کاغذروغنی پوشانده ایم قرار داده و با قلمو روی نان ها را به رومال آغشته می کنیم و با چنگال روی آنها را طرح انداخته و کنجد می پاشیم و سینی تنور را داخل تنورگازی از قبل گرم شده با دمای ۲۰۰درجه سانتی گراد به مدت حدودا ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می پزیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *